MojAndroid

Na internete sa objavili správy, že po aktualizácii na Android 4.0.4 pri Galaxy Nexus dochádza ku strate signálu GSM siete. Zdá sa, že tento problém je dosť značný a zasiahol množstvo používateľov tohto telefónu v Spojených štátoch, kde sa aktualizácia objavila.

Zariadenie má problémy, keď prejde do režimu spánku v momente, keď sa vypne obrazovka. Vtedy zariadenie úplne stratí signál, čo spôsobuje nedostupnosť a majiteľ zariadenia jednoducho dostane informáciu o zmeškaných hovoroch, nemožnosť prijímať SMS správy a stráca úplne kontrolu nad zariadením pri všetkých úkonoch, na ktoré je potrebný GSM signál.

Spoločnosť Google priznala, že pri aktualizácii nastali problémy a žiada všetkých používateľov, aby použili možnosť nahlásenia chyby, čím pomôžu pri jej oprave. Pri zariadeniach s root právami je možné zmierniť tento problém tak, že jednoducho pretaktujú svoj procesor na 700 MHz frekvenciu v minimálnom móde, alebo jednoducho prejdú na predošlú verziu Android 4.0.2. Zdá sa, že problém je len pri GSM verziách Galaxy Nexus a s verziou CDMA problém zatiaľ nebol zaznamenaný.

Zdroj: Google Android Code, PhoneArena, Phandroid

7.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+