MojAndroid

Microsoft už čoskoro predstaví dlhoočakávanú plnohodnotnú dotykovú verziu kancelárskeho balíka Office pre Android. K vydaniu novej verzie Office by mohlo dôjsť už začiatkom novembra. Táto správa pochádza od Mary Jo Foleyovej, ktorá je vo svete technológií známa hodnovernými predpoveďami, ktoré sa zvyčajne splnia.

Microsoft už síce má v obchode Google Play bezplatnú mobilnú verziu Office, v porovnaní s desktopovými verziami pre Windows a Mac je však paleta funkcií oklieštená. Chýba napríklad spúšťanie makier alebo pokročilejšia práca s hromadnou mailovou korešpondenciou. Súčasná verzia navyše nemôže byť používaná bez pripojenia na internet.

V marci Microsoft uvoľnil plné verzie Office aplikácií pre iPad a je pravdepodobné, že biznis model bude u Android verzií podobný. To znamená, že podobne ako na iPade sa budú dať stiahnuť zadarmo a využiť na prehliadanie dokumentov, ale na vytváranie a editáciu bude potrebné predplatné služby Office 365.

Nová verzia Office to však na platforme Android nebude mať až také jednoduché, keďže konkurenciou jej budú už zabehané aplikácie Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie od Google, či obľúbený bezplatný balík WPS Office. Ako ste na tom vy, postačujú vám súčasné kancelárske aplikácie v Google Play, alebo využijete novú verziu balíka Office?

Zdroj: androidcentral.com

29.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+