MojAndroid

Google Now patrí v novom Androide 4.1 Jelly Bean k najzaujímavejším funkciám a je priamou odpoveďou Google na hlasovú asistentku SIRI od Apple. Zariadení s Jelly Bean však zatiaľ nie je veľa a v súčasnosti nedosahuje ich trhový podiel ani jedno percento. Správa o tom, že Google Now je teraz plne funkčný a dostupný aj pre Android 4.0 Ice Cream Sandwich, tak poteší nejedného majiteľa zariadení s týmto OS. Google hlasový asistent je pre ICS dostupný už nejaký čas, až teraz sa však podarilo sprístupniť všetky jeho funkcie.

Na inštaláciu potrebujete telefón s Androidom 4.0, procesorom ARMv6 alebo ARMv7 a rootovskými právami. Ak spĺňate túto základnú podmienku , navštívte XDA fórum, kde nájdete podrobný návod a potrebné inštalačné súbory s aplikáciou Google Now. Inštalácia sa robí prostredníctvom ClockworkMod recovery alebo súborov .apk, ktoré nakopírujete do systémovej zložky s aplikáciami –> /system/app. Pre viac informácií navštívte XDA fórum.

Google Now nie je iba obyčajným hlasovým ovládaním, asistentom alebo vyhľadávačom. Má v sebe totiž aj kus inteligencie, ktorá sleduje vaše správanie, ako napríklad čo vyhľadávate na internete, dáta z kalendára a Google máp. Váš smartfón bude vedieť kam idete a ako rýchlo sa tam dostanete, bude schopný navrhnúť alternatívne trasy a dokonca vás upozorní na to, kedy máte odísť z domu, aby ste sa včas dostali na dohodnutú schôdzku. S Google Now budete automaticky informovaní o športových udalostiach vášho obľúbeného futbalového alebo hokejového tímu. Získať môžete tiež odporúčania na reštaurácie vo vašom blízkom okolí alebo správy o aktuálnych udalostiach v danom regióne.

Zdroj: XDA

9.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+