MojAndroid

Populárna služba na správu multimediálnych súborov Plex bola napadnutá hackermi. Tí získali informácie o používateľoch aj prihlasovacích údajoch, takže je odporúčaná okamžitá zmena hesla v prípade, že Plex využívate. Rovnako si zmeňte heslo na iných službách, pokiaľ ste v nich používali rovnaké heslo ako v službe Plex. Našťastie, hackeri získali prístup “iba” k prihlasovacím údajom a nie k údajom o platbách, ktoré sa nachádzajú na úplne inom serveri, ktorý nebol napadnutý.

plex-sprava-hacker

Hackeri od autorov Plexu požadujú platbu vo výške 9,5 bitcoinu, čo predstavuje približne 2400 dolárov. Ak peniaze nedostanú v danom termíne, hackeri začnú rôznymi cestami uverejňovať dáta používateľov, čo podľa nich spôsobí “koniec stránky Plex.tv”. Za omeškanie platby navyše budú neustále požadovať o 5 BTC viac. V texte, ktorý zanechali hackeri v zdrojovom kóde stránky znie aj to, že im je jedno, kto im peniaze zaplatí a sú ochotní za menší poplatok vymazať vaše dáta zo zoznamu, ktorý má byť zverejnený.

Zdroj: Phandroid

3.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+