MojAndroid

Známa služba na správu multimediálnych súborov s názvom Plex postupne rozširuje svoje pole pôsobnosti. Okrem pôvodného účelu na online zdieľanie svojich foto či video súborov je tu už aj možnosť streamovania živých TV vysielaní na platformách Android aj Apple TV prostredníctvom dedikovaných aplikácií. Na Androide majú používatelia tiež možnosť tvoriť vlastné DVR nahrávky pomocou pripojenia TV tuneru.

Plex už v januári tohto roka spustil beta testing živého TV prenosu a podporu DVR, momentálne je táto funkcionalita už oficiálna. Nie je však automatickou súčasťou služby, ale je určená tým, ktorí si platia členský poplatok 5 dolárov za mesiac, 40 dolárov za rok prípadne 120 dolárov za doživotné využívanie služby.

Novinkou v rámci služby v Live TV prenosoch je aj posúvanie času. Keď si potrebujete odbehnúť počas živého vysielania, môžete ho jednoducho “pauznúť” a pokračovať v pozeraní neskôr. Je však možné aj pretáčať vysielanie dozadu či popredu (ak ste si ho pred tým zapauzovali :)).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Synology DS216J: Organizácia vlastného cloudu cez aplikácie

Pre zhrnutie, Plex je hub vašich multimediálnych súborov s množstvom ďalších možností. Vďaka cloudovému princípu máte k svojim súborom prístup odkiaľkoľvek, stačí len prístup na internet. Ako sme uvádzali vyššie, je tu možnosť sťahovať seriály či filmy,najnovšie aj sledovať živé vysielania a podobne.

Zdroj: Blog Plex, engadget.com 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+