MojAndroid

Napriek tomu, že súčasným handheldom kraľuje Nintendo Switch, tak si staršia prenosná konzola Sony PlayStation Vita zachováva kultový status. A podľa informácií portálu Insider-gaming by sa behom roka  na trhu objaviť jej nástupca.

Nástupca Sony PlayStation Vita bude streamovať hry z PS 5

Sony PlayStation Vita prišla na trh koncom roku 2011. Nemá tak výkonný hardvér ako mladšia konzola Nintendo Switch a jej displej má uhlopriečku len 5″. V dobe smartfónov s minimálne 6-palcovými displejmi FHD+ rozlíšením sú také špecifikácie viac než zastaralé. Napriek tomu je konzola vďaka ovládacím prvkom a zaujímavým herný titulom používaná aj v roku 2023.

Jej nástupca je momentálne vyvíjaný pod kódovým označením Q Lite. Pôvodne sa predpokladalo, že sa týmto označením skrýva zariadenie, ktoré bude streamovať hry z cloudu. Podľa portálu Insider-gaming to tak bude len z časti. Handheld bude slúžiť pre streamovanie hier z domácej konzoly Sony PlayStation 5 cez funkciu Remote Play. Pripojenie k internetu tak bude nutnosťou.

Zariadenia by malo vyzerať ako PlayStation ovládač s veľkým displejom

Vďaka adaptívnemu streamovaniu až do 1080p rozlíšenia pri frekvencii 60 fps bude nové zariadenie vyžadovať neustále pripojenie k internetu. Prenosná konzola bude vyzerať ako ovládač ku konzole PlayStation 5, ale s masívnym 8-palcovým dotykovým LCD displejom medzi ovládacími prvkami. Zariadenie bude mať adaptívne spúšťače pre haptickú spätnú väzbu, tlačidlá hlasitosti, reproduktory a audio vstup.

Podľa portálu je vydanie novinky naplánované pred vydaním očakávanej hernej konzoly Sony PlayStation 5 Pro a po vydaní odnímateľnej diskovej jednotky pre PlayStation 5.  Vydanie Sony PlayStation 5 Pro je plánované počas prázdnin v roku 2024. Okrem handheldu Q Lite sú vývoji aj bezdrôtové slúchadlá (Project Nomad) a bezdrôtový VR headset (Project Voyager).

Náš tip
Oficiálna informácia! Xiaomi 13 Ultra príde do Európy už v apríli
6.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+