MojAndroid

Niekoľko mesiacov dozadu sa internetom šírili chýry o novom mobile s operačným systémom Android, ktorý spojí do jedného zariadenia možnosti telefónu a hernej konzoly. Fanúšikov herných konzol určite poteší, že tieto chýry sa ukázali ako pravdivé. To potvrdzujú aj fotografie zariadenia, ktoré pochádzajú zo stránky engadget. PlayStation telefón by mal prísť už s novým systémom Androidu Gingerbread spolu s upravenou verziou Android marketu, kde bude možné sťahovať hry pre túto novú platformu.

Samotné zariadenie je vybavené procesorom MSM8655 s taktom 1Ghz, 512Mb RAM, 1Gb ROM a displejom v rozpätí od 3,7 – 4,1 palcov. Ako vidno na obrázku, nový PlayStation telefón je vybavený okrem tradičných herných ovládacích prvkov aj dotykovým touchpadom umiestneným v strede, ktorý by mal podporovať multitouch. Na počudovanie Sony upustil od použitia svojho formátu pamäťových kariet Memory stick a priklonil sa k použitiu microSD.

Zariadenie na obrázkoch je stále len prototypom a nemá vlastnú grafickú nadstavbu operačného systému. Do predaja by sa mohlo dostať už na konci tohoto roka, alebo začiatkom roka 2011.

29.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+