MojAndroid

Pomôcť Ukrajine v čase vojny sa dá rôzne. Môžete napríklad darovať peniaze, staré oblečenie, potraviny či drogériu, môžete sa stať dobrovoľníkom alebo poskytnúť utečencom ubytovanie. Do kolektívnej snahy zľahčiť toto náročné obdobie sa rozhodla zapojiť aj iniciatíva Play for Ukraine, avšak trochu netradične. Na svojom webe sprístupnila sériu bezplatných hier, ktoré sa venujú vojenskému konfliktu a problémom vznikajúcich v súvislosti s ním. Sú zamerané na všetkých, ktorých sa vojna priamo nedotkla, ale chcú lepšie pochopiť, čo sa u našich susedov deje.

Ako si poradíte s dezinformáciami alebo na úteku pred vojnou?

Zahrať si momentálne môžete šesť hier, pričom každá z nich má trochu inú tematiku. Vznikli počas game jamu pre Ukrajinu, ktorý sa konal začiatkom mesiaca. Kým jedna z nich vám ukáže, ako sa vo vojne cíti propagandou ovplyvnený vojak, iná zase preverí, ako dobre viete odhaliť dezinformácie. K dispozícii sú aj simulátory, ktoré vám priblížia, aké by to bolo ocitnúť sa uprostred vojenského konfliktu ako obyčajný civilista.

Between the Siren's Call
Hra Between the Siren’s Call | Zdroj: playforukraine.eu

„Niektorí píšu, iní dokumentujú, ďalší pomáhajú materiálne. My tvoríme videohry. A tie už dávno nie sú len o zábave. Pomáhajú chápať skúsenosti a zážitky, ktorými si hráč v reálnom živote nikdy nemusel prejsť. Cieľom našej iniciatívy je pomocou hier priblížiť čo najväčšiemu publiku obraz o situácii u nášho východného suseda,“ uvádza Veronika Golianová, jedna z organizátoriek.

Rozšíriť zatiaľ skromný katalóg hier môžete aj vy, priamo na webe Play for Ukraine nájdete možnosť nahrať svoju vlastnú hru. Jedinou podmienkou je, že musí spĺňať niekoľko požiadaviek. Taktiež tu nájdete odkazy na organizácie, prostredníctvom ktorých môžete Ukrajine pomôcť finančne.

Náš tip
Kto Pomôže Ukrajine: Prvá časť peňazí určená na pomoc bude rozdelená onedlho
19.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+