MojAndroid

Doba platnosti digitálneho Covid passu sa od budúceho mesiaca skráti na 9 mesiacov. Zmena by mala platiť v rámci celej Európskej Únie vrátane Slovenska. Informáciu priniesla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová a bola publikovaná aj na oficiálnych stránkach ministerstva.

Ministerstvo odporúča pre predlženie platnosti posilňujúcu dávku vakcíny

Pôvodná doba platnosti po zaočkovaní druhou dávkou vakcíny (v prípade jednodávkovej vakcíny po jednej dávke) bola 12 mesiacov. To už neplatí a od 1.februára musí takto zaočkovaný občan počítať s platnosťou 9 mesiacov. Pokiaľ sa dá zaočkovať treťou dávkou, tak sa platnosť automaticky predĺži o ďalších 9 mesiacov.

Po uplynutí tejto doby sa už osoba nebude považovať za zaočkovanú, ale bude patriť do režimu Základ. Zmena je už zapísaná v novej vyhláške k izolácii pozitívnych osôb a karanténe úzkych kontaktov. Pokiaľ vám už ubehla alebo sa blíži koniec platnosti Covid passu, tak ministerstvo zdravotníctvo odporúča zvážiť podanie posilňujúcej tretej dávky.

Na posilňujúcu dávku je možné sa prihlásiť cez stránku korona.gov.sk (https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia-3-vlna), využiť možno aj očkovanie bez registrácie (https://www.health.gov.sk/?Ockovanie-bez-registracie) alebo očkovanie v ambulancii. O digitálny Covid Pass je potom potrebné požiadať elektronicky prostredníctvom stránky korona.gov.sk alebo Národného centra zdravotníckych informácií.

Náš tip
Samsung Galaxy S22: Poznáme oficiálny dátum predstavenia

26.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+