MojAndroid

Spoločnosť Google na konferencii Google I/O 2018 predstavila produkty, ktoré sa točili hlavne okolo umelej inteligencie. Nezabudla ale aj na iné segmenty trhu a jeden z nich bude pokrývať nová platforma Android Things 1.0. Nejedná sa o úplnú novinku, pretože v rôznych preview verziach pôvodne pod názvom Brillo sa pre developerov objavovala už od roku 2016. Podobne ako je Android TV zameraný na smart televízory, Wear Os na smart hodinky alebo Android Auto na multimediálne systémy v automobiloch, tak Android Things je určený pre stále sa rozmáhajúci segment Internet veci alebo IoT (Internet of Things). Nová platforma by mala zlepšiť ovládanie smart zariadení v domácnosti ako sú smart reproduktory, osvetlenie, termostaty, kamery atď.

Náš tip
Google mení platformu Brillo na “Android Things” a uvoľňuje developerskú verziu tohto OS

Až trojročná podpora aktualizácií

Medzi prvé zariadenia, ktoré dostanú novú platformu budú patriť inteligentné reproduktory LG a iHome. Nasledovať budú smart displeje od LG, Lenova alebo reproduktory JBL. Oproti klasickému systému Android je platforma Android Things zjednodušená, pretože väčšina produktov IoT nepotrebuje pre svoje jednostranne zamerané funkcie zložitý interface a často neobsahujú ani displej. Spoločnosť Google sľubuje pre platformu trojročnú podporu aktualizácii a bezpečnostných záplat.

Podpora nových čipov

Spolu s Android Things 1.0 bola oznámená podpora čipov System-on-Modules (SoMs), ktoré sú založené na hardvérových platformách NXP i.MX8M, Qualcomm SDA212, Qualcomm SDA624 a MediaTek MT8516. K už dlhšie podporovaným platformám pre vývojárov patrí Raspberry Pi 3 Model B a NXP i.MX7D, naopak s NXP i.MX6UL sa Google rozhodol rozlúčiť.

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+