MojAndroid

Google je známy nielen ako vyhľadávač, autor Androidu či správca Gmailu. Vo svete ho poznajú aj vďaka reklamnému systému, ktorý patrí medzi najväčšie na svete. Nie je preto divu, že sa platené reklamy postupne dostali do vyhľadávaní, Gmailu a najnovšie aj do obchodu Play. V ňom si autori môžu priplatiť za to, aby sa ich aplikácia zobrazovala na prvom mieste vyhľadávania. Google túto službu bude v najbližších týždňoch testovať a postupne ju nasadí aj do ostrej prevádzky.

googleplaystoreappad

O tom, že je aplikácia vo vyhľadávaní uprednostnená, budeme informovaní malou ceduľkou so skratkou “Ad”. Prednostné aplikácie však budú zobrazené iba vo vyhľadávaní a nie na samotnej domácej stránke obchodu Play. Google chce týmto spôsobom zarobiť na Androide, ktorý je ako otvorený systém dostupný takmer úplne bezplatne. Uvidíme, či sa mu táto monetizácia podarí.

Zdroj: AndroidAndMe

27.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+