MojAndroid

Včera sme uverejnili informáciu, že Google zamýšľa rozšíriť Android Market o platené Android aplikácie aj do 14 ďalších krajín. IT portál techcrunch.com zverejnil informáciu, podľa ktorého sa medzi týmito krajinami nahádza aj Slovensko. Analýzu poskytol spoločnosť Distimo, ktorá analyzuje mobilné aplikácie. Momentálne sa v reporte objavujú nasledovné krajiny: Argentína, Belgicko, Brazília, Fínsko, Hong Kong, Izrael, Mexiko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Singapúr a Južná Afrika. Niektoré ďalšie reporty hovoria aj o krajinách Švédsko a Maďarsko. Nikde však žiadna zmienka o Českej republike. Vo viacerých českých fórach sa začínajú objavovať užívatelia, ktorí si pri prehliadaní svojho Android Marketu našli v ponuke aj platené Android aplikácie. Nákup týchto aplikácií však nebol možný.

A toto je oficiálny email z Google, ktorý bol poslaný tento víkend:

Hello,

We’re writing to inform you about some changes to Android Market that require your attention.

Over the next few weeks, we’ll be adding paid apps support for additional countries. If you have selected to publish your paid apps to all locations and intend to support all new locations as we expand the number of supported countries for paid apps, you don’t have to do anything. If you have selected to publish your paid apps to all locations but intend to only target the currently supported 14 countries, please update your location selections to target these specific countries.

Please look for follow-up emails when we introduce paid apps support for specific additional countries in the coming weeks. At that time, you’ll have the option to target these specific countries.

Thanks, and we look forward to continue working with you on Android
Market.

Sincerely,
The Android Market Team

Google, Inc.
1600 Amphitheatre Parkway
Mountain View, CA 94043

Z emailu nie je jasnú ani presný termín ako ani nové krajiny. Na oficiálne informácie si tak budeme musieť ešte počkať.

Via techcrunch.com

28.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+