MojAndroid

Xiaomi, spolu so spoločnosťou Mastercard oznamujú dostupnosť platieb aj u nás, na Slovensku. Platby budete môcť vykonávať cez špeciálnu verziu fitness náramku Xiaomi Mi Band 6 s NFC, ktorá už dnes je k dispozícii u niektorých predajcov.

Platby cez Xiaomi Mi Smart Band 6 s NFC sú tu, podpora bánk zatiaľ nie

Momentálne je podporovaná len mBank, čoskoro pribudne Prima Banka. U našich českých bratov je podporovaná aj ČSOB banka, čiže veríme, že sa pridajú aj oni. Niečo nám vraví, že 365 banka (bývalá Poštová banka), ktorá ako prvá sa prezentovala platbami cez hodinky (Fitbit Pay, Garmin Pay) sa určite tiež pridá (plus jej karty sú tiež Mastercard).

“Som veľmi rád, že prišiel čas, kedy naši fanúšikovia môžu bežne platiť v obchodoch aj pomocou ich obľúbeného športového náramku Xiaomi Mi Smart Band 6, ktorý v novej verzii prichádza s NFC. Ako aktívny športovec viem, aká je táto funkcia dôležitá. Môžem si ísť zašportovať a nemusím riešiť, kam uložím kartu alebo peniaze. Užívateľské pohodlie, pridávanie nových služieb a neustále vylepšovanie tých existujúcich patrí k hlavným bodom filozofie spoločnosti Xiaomi.”

Milan Dzilský, riaditeľ slovenskej pobočky Xiaomi Inc.

Samotná platba náramkom je veľmi jednoduchá. Po vložení detailov z karty Mastercard do aplikácie Xiaomi Wear sa zodpovedajúci token uloží do zariadenia. Ďalší postup je rovnaký ako pri platbe mobilným telefónom alebo hodinkami.

Ak ste nedočkaví, existuje tu jedna finta, ktorá vám pomôže predbehnúť oficiálnu podporu bankami. Tá finta sa volá Curve karta. Curve karta chce byť kartou všetkých kariet, teda nahradí viacero kariet, jednou kartou. Spomínaná karta je už podporovaná v Mi Bande a dá sa ňou platiť na Slovensku i v Čechách.

Xiaomi Mi Smart Band 6 cena
Zdroj: mi.com

Platby s náramkom Xiaomi Mi Band 6 sú u nás oficiálne dostupné od dnes, 22.11. Niektoré obchody však s jeho predajom ešte vyčkávajú.

Náš tip
Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC: Bezkontaktné platby sú k dispozícii v Česku, onedlho aj u nás

22.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+