MojAndroid

Slovenská sporiteľňa sa nevyhýba najnovším trendom a podobne ako aj Zuno a Tatra banka, prichádza s vlastnými aplikáciami. Platby, Účty a Lokátor majú používateľom a klientom banky uľahčiť platby, správu účtov a vyhľadávanie bankomatov či pobočiek. Poďme si v krátkosti tieto aplikácie predstaviť.

Platby

Jednoduchá aplikácia pre klientov Slovenskej sporiteľne s aktivovaným internetbankingom, ktorá umožní odosielať platby priamo z vášho Android zariadenia.  Pre odosielanie platieb potrebujete mať tiež aktívnu službu autorizácie SMS kľúčom.

Kľúčové funkcie aplikácie:

 • uskutočnenie internetovej platby
 • vytvorenie platby oskenovaním poštovej poukážky
 • vytvorenie platby oskenovaním PAY by square QR kódu
 • história platieb
 • opakovanie platby
 • zvýraznenie ľubovoľnej platby
 • prepojenie s aplikáciou Účty

Pri prvom spustení aplikácie sa najskôr musíte prihlásiť so svojim prihlasovacím menom a heslom do internetbankingu. Následne si vytvoríte nový PIN, pomocou ktorého sa budete neskôr do aplikácie prihlasovať – tento je zdieľaný aj s aplikáciou Účty. Pre zachovanie bezpečnosti vás obidve aplikácie po 15 minútach nečinnosti automaticky odhlásia a pri ich opätovnom spustení budete musieť znova zadať vami zvolený PIN.

  

Aplikácia samozrejme podporuje aj platbu pomocou čiarového alebo QR kódu na poštových poukážkach typu 25, 36, 37 a 38. Jej oskenovaním sa do aplikácie automaticky predvyplnia údaje, ktoré však v závislosti od spoločnosti, ktorá poštovú poukážku vypĺňa je nutné niekedy doplniť o ďalšie údaje. Aplikácia Platby je zadarmo dostupná na Google Play a je kompatibilná so všetkými zariadeniami s operačným systémom Android minimálne od verzie 2.2 a minimálnym rozlíšením displeja 320×480 pixelov.

Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Účty

Ďalšia aplikácia Slovenskej sporiteľne, s ktorou budete mať vždy prehľad o tom, koľko a kde ste minuli svoje peniaze. Okrem týždenného a mesačného náhľadu na celkové výdavky, nájdete v aplikácii aj podrobnejší rozpis jednotlivých transakcií a platieb. Obraty môžete zobraziť aj v skupinách, vďaka čomu získate výborný prehľad o tom, koľko ste napríklad utratili za tankovanie pohonných hmôt na konkrétnej čerpacej stanici alebo pri nakupovaní tovaru od konkrétne u konkrétneho predajcu. Pri zobrazení výdavkov podľa skupín si môžete navyše zvoliť aj to, v akom časovom úseku sa budú platby brať do úvahy. Do súčtu výdavkov sa tak môžu započítať iba platby za posledných 7 dní, posledný mesiac, 3 mesiace, 6 mesiacov, 1 rok alebo všetky.

  

Ďalšie funkcie:

 • podpora obrázkov – s obrázkami obchodníkov a vlastných kontaktov máte ešte väčší prehľad o tom, s kým obchodujete.
 • informácie o účte – všetky informácie o vašich účtoch na jednom mieste.
 • sporotel – volajte na zákaznícku linku Sporotelu priamo z aplikácie.

Aplikácia Účty je na stiahnutie zadarmo dostupná na Google Play a platia pre ňu rovnaké podmienky kompatibility, ako pri aplikácii Platby.

Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Lokátor

Poslednou zo série aplikácií banky je Lokátor, ktorý vám pomôže ľahko nájsť bankomaty a pobočky Slovenskej sporiteľne. Okrem nich sa môžete nechať navigovať aj na partnerské miesta Sphere, kde môžete využiť zaujímavé zľavy.

  

Funkcie aplikácie Lokátor:

 • nájdite presnú polohu najbližšej pobočky alebo bankomatu na mape
 • zistite otváracie hodiny a kontaktné údaje pobočky
 • zavolajte do pobočky priamo z aplikácie
 • nechajte sa navigovať priamo k pobočke alebo k bankomatu
 • zistite výšku a typ poskytovanej zľavy v partnerských miestach Sphere
 • nechajte sa navigovať priamo k partnerskému miestu

Lokátor môžete zadarmo stiahnuť z Google Play. Kompatibilný je so zariadeniami s operačným systémom Android 2.3 Gingerbread a vyšším.

29.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+