MojAndroid

Bolo len otázkou času, kedy sa bezkontaktné platby dostanú aj do kostola. Ak ste doteraz dávali milodary v hotovosti, v kostole v Rusovciach tak môžete po novom urobiť aj kartou. Dokonca bezkontaktne, informuje portál tvnoviny.sk.

Na prvý pohľad obyčajný kostol, avšak s neobyčajným zariadením pri vchode. Je ním platobný terminál, ktorý zvládne aj bezkontaktné platby. To znamená, že zaplatiť môžete napríklad aj prostredníctvom Google Pay, Apple Pay či hodinkami.

Bezkontaktné platby sú čoraz obľúbenejšie

Bezkontaktne na Slovensku platí už takmer každý. Miesta, kde je to možné, stále pribúdajú. Platby mobilom sa tiež dostávajú výrazne do popredia. Vďačíme za to predovšetkým službám Google Pay a Apple Pay. K dispozícii sú napríklad aj platby hodinkami prostredníctvom služieb Garmin Pay a FitBit Pay.

Tip: Hľadáte nový smartfón, príslušenstvo či zariadenia do smart domácnosti? Tie najlepšie ponuky nájdete na www.androidmania.sk.

Aby ste mohli zaplatiť mobilom či hodinkami, v prvom rade musíte vlastniť kompatibilné zariadenie a rovnako dôležitá je aj podpora banky. Ak ste klientom banky, ktorá konkrétnu službu nepodporuje, máte jednoducho smolu.

Ako platiť mobilom:

3.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+