MojAndroid

Novinky spoločnosti Huawei predstavil na tlačovej konferencii v Las Vegas riaditeľ spoločnosti Richard Yu. Ascend D2 a Ascend Mate určite zdvihli vlnu obdivu a svojimi špecifikáciami určite patria medzi to najlepšie, čo sme na výstave CES mohli vidieť. Spoločnosť verí, že tieto smartfóny môžu kvalitou a cenou konkurovať aj produktom od renomovaných značiek ako Apple alebo Samsung.

 

V minulosti ľudia chápali, že najlepšie produkty sú od Apple a Samsungu. “Chceme to zmeniť tak, aby ľudia pochopili, že najlepšie produkty sú od Huawei“, povedal Yu. Spoločnosť sa podľa všetkého chce viac angažovať aj na svetových trhoch, kde má dlhoročné skúsenosti v telekomunikačnom priemysle. Yu tiež argumentoval tým, že spoločnosť ponúka lepší softvér ako konkurencia na Taiwane a v Kórei. “Sme globalizovaná spoločnosť, takže to je dôvod prečo môžeme byť lepší. V pozadí toho všetkého, my máme vlastného ducha, čo je veľmi dôležité“, povedal Yu.

Spoločnosť bola v minulosti známa najmä vďaka svojim lacným low-endovým zariadeniam, no o zákazníka chce teraz cenou zabojovať aj svojimi high-end smartfónmi. Napriek tomu, že náklady na výrobu Ascend Mate sú porovnateľné s výrobou Galaxy S III, spoločnosť obetuje maržu, aby ponúkla cenovú výhodu nad konkurenciou vo výške 20-30%. Yu pri tejto príležitosti tiež povedal, že plasty použité spoločnosťou Samsung sú príliš lacné a pri kritizovaní neobišiel ani spoločnosť Apple, na margo ktorej sa vyjadril takto: “Steve Jobs je preč, teraz v Apple chýba inovácia“.

Vyzerá to teda tak, že Huawei sa bude chcieť viac angažovať aj na svetových trhoch a konkurovať tak aj zariadeniam spoločnosti Samsung a iných popredných výrobcov. Konkurencia je dobrá vec a Huawei by mohol postrčiť ceny smartfónov opäť o niečo nižšie.

Zdroj: verge

10.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+