MojAndroid

Najnovšie uniknuté plány spoločnosti Samsung ukazujú, aké tablety, smart hodinky, laptopy a slúchadlá predstaví v roku 2022. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Tablet Galaxy Tab S8 dostane štyri verzie

Plány boli pôvodne určené pre 30 hlavných partnerov spoločnosti Samsung v Južnej Kórei. Ako to už býva, tak nakoniec presiakli na internet. Okrem produkčných plánov obsahujú aj dátumy vydania. Leaker FrontTron zosumarizoval hlavné informácie do jednoduchej tabuľky, takže môžeme vidieť, čo, kedy a v akom množstve príde na trh.

Plány Samsungu pre rok 2022 | Zdroj: GSMArena.com

Asi najzaujímavejšou informáciou je, že sa budúci rok dočkáme až štyroch verzii Android tabletu Samsung Galaxy Tab S8. Okrem základného modelu Samsung Galaxy Tab S8 sa na trhu objaví aj lacnejšia verzia Galaxy Tab S8 Lite a prémiovejšie modely Galaxy Tab S8+/ Tab S8 Ultra. Prémiové verzie by sa mohli začať vyrábať so základným modelom už v druhom štvrťroku, zatiaľ čo lacnejší model až vo štvrtom.

V tabuľke sú dva lacné tablety strednej a nižšej triedy Galaxy Tab A8 a Tab A7 Lite, ktoré majú byť uvedené do výroby medzi prvým a štvrtým štvrťrokom 2022.  Samsung sa chystá vyrobiť 1,6 miliónov kusov Galaxy Tab S8 Lite a 1,2 miliónov kusov Galaxy Tab S8. Galaxy Tab S8+ a Tab S8+ Ultra budú mať limitovanejší počet – 900 000 a 400 000 kusov. Tabletov strednej a nižšej triedy Galaxy Tab A by sa malo vyrobiť 22 mil. kusov.

Fanúšikovia značky sa môže tešiť aj na nové hodinky, slúchadlá, laptopy a jeden chromebook

Na prelome septembra a októbra sa dočkáme aj nových smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 5, ktorých sa má vyrobiť 4,8 mil. kusov  TWS slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro2 objavia na trhu niekedy po druhom štvrťroku v počte 3,1 miliónov kusov a Galaxy Buds Live2 o pár mesiacov neskôr v počte 3,3 miliónov kusov.

Spoločnosť Samsung má v príprave aj laptopy. Hybridný model Samsung Galaxy Book2 Pro 360 a klasický notebook Galaxy Book2 Pro s Windows 11 prídu na trh v pomerne malom množstve po 300 tisíc kusov. Systému Chrome OS verí juhokórejský výrobca o niečo viac, pretože chromebookov Samsung Chromebook Go vyrobí až 1,4 miliónov kusov.

Náš tip
Čipsety MediaTeku obsahujú vážnu bezpečnostnú chybu. Opravuje ju októbrová záplata
28.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+