MojAndroid

Google Pixel smartfóny majú podľa DxOMark najlepší fotoaparát medzi všetkými testovanými smartfónmi. Kvality smartfónov od internetového giganta potvrdili už aj prvé zahraničné recenzie a najnovšie aj video, v ktorom Youtuber Saf porovnáva kvality fotoaparátov na iPhone 7 Plus a Google Pixel XL.

V skratke by sme mohli na základe tohto videa označiť za víťaza súboja práve Google Pixel. Rozdiel síce v niektorých prípadoch nie je veľký a v niektorých situáciách mal navrch iPhone, no vo väčšine situácií si lepšie počínal práve smartfón od Googlu. Ten ponúka o niečo lepšiu elektronickú stabilizáciu videa, rýchlejšie zaostrovanie, lepší zvuk, ostrejšie snímky z prednej kamery, ako aj väčší dynamický rozsah obidvoch snímačov. iPhone 7 Plus benefitoval najmä zo svojej optickej stabilizácie, ktorá mu umožnila fotiť ostrejšie snímky najmä v nočných scénach, kedy fotografie z Pixelu, po priblížení, už strácajú ostrosť. Však posúďte sami.

20.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+