MojAndroid

Google síce výrobcom poskytuje operačný systém Wear OS pre smart hodinky, ale sám žiadne zariadene tohto typu doteraz nepredstavil. Dlhodobo sa u špekuluje o hodinkách Pixel Watch, ale žiadne oficiálne zdroje ich dodnes nepotvrdili. Holandský server LetsGoDigital previedol do vizuálnej podoby patent Googlu, ktorý ukazuje možnú podobu Pixel Watch.

Selfie kamera v displeji

Patent ukazuje hodinky klasického kruhového tvaru. Zaujímavosťou je, že v dsipleji hodiniek sa nachádza selfie fotoaparát. Niektoré smart hodinky ako napríklad Samsung Gear 2 Neo už v minulosti fotoaparát mali. Vždy sa ale nachádzal mimo displeja. Technológiu selfie fotoaparátov uložených pod displejom už tento rok prezentovalo niekoľko výrobcov. Toto riešenie by eliminovalo nutnosť používať smartfón pri videohovoroch. Zároveň by mohlo vďaka technológii rozpoznávania tváre slúžiť aj ako bezpečnostný prvok. Funkcie hodiniek by mali byť ešte previazané s Google Asistentom.

Prídu Google Pixel Watch už tento rok?

Je otázne, kedy sa so smart hodinkami Pixel Watch stretneme. Spoločnosť Google síce vlastní tradičného výrobcu hodiniek Fossil, ale ten zatiaľ vydáva smart hodinky pod vlastnou značkou. Vlastným riešením by ale Google mohol usmerniť ďalších výrobcov zariadení so systémom Wear OS a pomôcť k jeho rozšíreniu. Mimo tohto patentu, ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa tak v blízkej dobe malo stať.

Náš tip
Garmin fēnix 6: Legendárne hodinky so solárnym panelom a extrémnou výdržou
4.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+