MojAndroid

S predstavením Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL predstavila spoločnosť aj vlastný procesor Pixel Visual Core zameraný na fotografie. Ten spočiatku nemali Pixely funkčný a až od verzie Android 8.1 ho mohol hlavný fotoaparát smartfónu naplno využívať. Pixel Visual Core umožňuje nižšiu latenciu a výkonnejšie spracovanie HDR+. Doteraz ho ale využívali len aplikácie od Google ako napr. hlavná aplikácia fotoaparátu. Vďaka februárovej aktualizácii systému je už ale dostupný aj pre tvorcov aplikácií tretích strán.

Náš tip
Google Pixel 2: Google to jednoducho vie | RECENZIA

Technológia Pixel Visual Core je navrhnutá tak, aby robila ťažké spracovanie obrazu pri používaní menšieho výkonu a vďaka tomu šetrí batériu. To znamená, že je schopná využiť túto dodatočnú výpočtovú silu na zlepšenie kvality vašich obrázkov spustením algoritmu HDR+. HDR+ následne dokáže dostať zo snímkov viac svetla a jasnejšie farby. To môžete vidieť na vyššie uvedených fotografiách. Vďaka novej aktualizácii systému už túto technológiu Pixelov budú môcť využívať aj aplikácie ako Instagram, Snapchat alebo Whatsapp.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+