MojAndroid

Slovenské herné štúdio Pixel Federation je u nás známe hlavne svojimi mobilnými hrami série Train Station a logickou hrou Diggy´s Adventure. S druhou menovanou hrou sa chce teraz pokúsiť preraziť aj na čínskom trhu.

Hra poteší všetkých milovníkov puzzle a logických hier

V hre Diggy´s Adventure je vašou úlohou prekopávať sa, opravovať potrubie a riešiť rôzne mechanizmy v celkovo 7 svetových regiónoch, vďaka čomu sa dostanete k cennému pokladu. Využiť k tomu môžete postavy Diggyho, Profesora, Lindy a psa Rustyho. V hre je viac ako 500 labyrintov a 500 zábavných charakterov, s ktorými môžete interagovať. Hra má peknú izometrickú 2D grafiku, ktorá našťastie nevyžaduje výkonný smartfón. Pokiaľ sa v hre zaseknete, tak máte k dispozícii online podporu, ktorá by mala poradiť do 24 hodín.

Na lokalizácii sa začalo pracovať pred troma rokmi

Mobilná hra Diggy’s Adventure bola vydaná už pred 8 rokmi. Odvtedy si ju už stihlo zahrať viac, ako  43 miliónov hráčov z celého sveta, pričom sa jej komunita stále rozrastá. Hra bola doteraz lokalizovaná do 27 jazykoch. Najnovším je len nedávno pridaná čínština. Expanzia na čínsky trh sa pritom začala už v novembri 2017. V tom čase sa Pixel Federation spojila so spoločnosťou MyGamez, ktorá sa špecializuje na publikovanie zahraničných hier v Číne. Firma MyGamez pomohla vývojárom zdolať viaceré výzvy, či už technického alebo právneho charakteru.

Zatiaľ na čínskom trhu len pre platformu iOS

Zatiaľ sa herné štúdio Pixel Federation rozhodlo vydať aplikáciu iba pre zariadenia s operačným systémom iOS. Dôvodom je to, že v Číne nie je dostupný obchod Google Play. Tým pádom je vydanie Diggy’s Adventure pre čínsky trh mobilných zariadení s operačným systémom Android o čosi zložitejšie a vývojári budú musieť hru distribuovať cez alternatívne obchody. Podľa informácií od Pixel Federation však už firma komunikuje s možnými partnermi, ktorí by jej pomohli s vydaním hry aj pre Android.

Vývojári chcú poskytnúť čínskym hráčom čo najlepší zážitok, preto preložili hru do zjednodušenej čínštiny a upravili niektoré grafické prvky v súlade s preferenciami čínskych užívateľov. Počas celého tohto procesu spolupracovali s vládnou agentúrou a taktiež im s úpravami pomáhala agentúra MyGamez. Momentálne obsahuje čínska verzia Diggy’s Adventure iba región Egypt, avšak ďalšie regióny, ako aj Live Ops budú pridané v blízkej budúcnosti. Celkovo hra ponúka hráčom až 7 regiónov pre hranie.

Sme veľmi radi, že čínskym hráčom môžeme priniesť našu najobľúbenejšiu hru a dúfame, že ich chytí za srdce! Čína je obrovský a rýchlo rastúci trh a sme hrdí na to, že sa môžeme stať jeho súčasťou. Bola to veľmi dlhá cesta, ale sme nadšení, že môžeme hľadať nové príležitosti.

Filip Polášek, producent Diggy’s Adventure

Náš tip
Huawei AppGallery bude čoskoro dostupná aj pre počítače
12.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+