MojAndroid

Slovenská spoločnosť Pixel Federation, ktorá je svojimi hrami známa po celom svete, predstavila svoju prvú VR hru s názvom Colab. Tá sa principiálne podobá na titul The Room a vašou úlohou v nej je odhaľovať rôzne tajomstvá a záhady v rôznych tajných miestnostiach. Už dnes si túto hru môžete vyskúšať, pokiaľ vlastníte headset Samsung Gear VR. Postupne však hra bude dostupná aj na ďalších platformách (HTC Vive, Oculus Rift, …).

https://www.youtube.com/watch?v=n8NBacdpOPs

Aktuálne je hra Colab dostupná iba v demo verzii, ktorú prejdete za 8-10 minút. Plná verzia hry sľubuje až 2 hodiny súvislého hrania a dostupná bude na jeseň tohto roka. Hra je založená na Unreal Engine a od iných hier tohto typu sa odlišuje napríklad tým, že v sebe integruje aj humor. Sprievodca hrou si z vás strieľa, občas vás upozorní, že to čo robíte je úplne zbytočné a celej hre, ktorá vďaka svojmu princípu môže vyvolávať menšie úzkosti (pohybujete sa v malých izbách, v tme), dodáva trochu ľahkosti.

Graficky hra nepatrí na špičku vo svojej kategórii, ale určite zaujme. V hre musíte splniť rôzne úlohy, ako napríklad nájsť tajné tlačidlo na dvere, poskladať nejaké puzzle, hľadať ukryté predmety a lúštiť jednoduchšie alebo zložitejšie hádanky. Ak vás táto hra zaujala a chceli by ste si ju vyskúšať, zaregistrujte sa na stránke Colabgame.com.

25.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+