MojAndroid

Spolu s nedávnym predstavením noviniek – Google Pixel 5 a Google Pixel 4a 5G predstavil americký gigant aj novú softvérovú funkciu s názvom Extreme Battery Saver (extrémne šetrenie batérie). To sa podľa informácií portálu Android Authority dostane aj na staršie modely.

Len pre Pixel modely

Ak ste si mysleli, že sa to týka aj smartfónov iných značiek, sklameme vás. Naopak, potešíme majiteľov starších Pixelov. Google sľubuje naozaj výrazné zlepšenie výdrže. No je to na úkor toho, že z vášho smart zariadenia sa prakticky stane hlúpy telefón.

Google Pixel 4 bateria

A tu sa naskytá otázka, že či práve toto chceme. V konkrétnych situáciách si to predstaviť samozrejme vieme. Pixely všeobecne nepatria medzi smartfóny s veľkými batériami a výdrž je taktiež podpriemerná. Táto funkcia by to mala aspoň trochu zlepšiť.

Extrémne šetrenie batérie v skratke

Po aktivovaní funkcie operačný systém stopne všetky aplikácie. Nebudete od nich dostávať upozornenia. Výkon procesora sa kvôli šetreniu batérie zníži, zastaví sa hľadanie Wi-Fi sietí a Bluetooth zariadení v okolí. Nastaví sa vypnutie displeja po 30 sekundách nečinnosti a podobne.

Náš tip
Pozrite sa, ako rýchlo sa nabije váš smartfón

Funkcia prakticky vypne aj Google Asistenta – teda zastaví sa počúvanie frázy Hey, Google alebo OK, Google. Google sľubuje, že s aktivovaným režimom extrémneho šetrenia batérie dokážu nové Pixely 5 a 4a 5G vydržať celý víkend bez nabíjačky. Samozrejme, ich funkčnosť bude obmedzená prakticky len na telefonovanie a posielanie SMS správ.

Viač šetrenia = Pixel ako nesmartfón

Dozvedeli sme sa, že táto funkcia prichádza aj na staršie Pixel smartfóny, no ich zoznam zverejnený nebol. Pravdepodobne pôjde o všetky predchádzajúce modely. Google, a čo tak zapracovať na použití väčších batérií, ktoré by dokázali držať krok s konkurenciou?

Náš tip
Google Pixel 5 vs Google Pixel 4 vs Google Pixel 4a | Porovnanie
5.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+