MojAndroid

Spoločnosť Google pravidelne vydáva bezpečnostné aktualizácie operačného systému Android. Ako vždy, prvé sa k nim dostanú Pixely od Googlu a nechýba ani Essential Phone. Marcový update je už k dispozícii a majitelia týchto smartfónov môžu sťahovať a aktualizovať. Táto aktualizácia rieši viacero bezpečnostných chýb a Essential Phone sa dočká zaujímavého benefitu.

Essential Phone dostáva funkciu Digital Wellbeing

Essential Phone bude jediným zariadením okrem Pixelov, ktoré ponúkne funkciu Digital Wellbeing (digitálne zdravie) priamo v operačnom systéme Android. Ostatní výrobcovia síce rôzne podoby tejto funkcie ponúkajú tiež, no nejedná sa o riešenie od Googlu. Digital Wellbeing je funkcia, pomocou ktorej získate prehľad o tom, koľko času ste s telefónom strávili, aké aplikácie ste využívali, uvidíte, ktorú aplikáciu ste mali spustenú najviac a ktorú najmenej. Na základe týchto informácií si môžete určiť cieľ, aby ste s telefónom netrávili príliš veľa času.

Špeciálne vylepšenia pre Pixely

Ako v každej bezpečnostnej aktualizácii, aj v tejto sú nejaké novinky, ktoré sú viazané len na Pixely. Používatelia sa môžu tešiť na výrazné zrýchlenie zapínania aplikácie fotoaparátu, vyšší výkon a rýchlosť úložiska či zlepšenie spoľahlivosti bluetooth pripojenia.

Aktualizácie starších Nexusov 6P a 5X už boli zastavené, čo spločnosť Google avizovala už dávnejšie. Pokiaľ by ste chceli aktualizovať jedno z týchto zariadení, budete sa musieť poobzerať po nejakých ROM-kách tretích strán a inštalovať manuálne.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8 dostáva na Slovensku aktualizáciu na Android Pie
Náš tip
Samsung Galaxy S6 a S6 Edge dostávajú januárovú bezpečnostnú záplatu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+