MojAndroid

Smartfóny Google Pixel sú známe hlavne kvôli svojim geniálnym fotoaparátom a okrem iného dokážu kvalitne zvečniť aj krásu nočnej oblohy. Nasnímať hviezdy na nočnej oblohe je vďaka funkcii Astrofotografia extrémne jednoduché a teraz ju Google plánuje vylepšiť o jednu novinku. Pixely už čoskoro budú vedieť natočiť časozberné video nočnej oblohy. O novinke informoval portál Android Police.

Astrofotografia s možnosťou natáčať časozberné videá na Pixely dorazí už možno budúci týždeň

Funkciu objavil portál XDA Developers v najnovšej verzii (3.4.0.373287606) aplikácie Pixel Tips, ktorá sa momentálne dostáva do obchodu Google Play. V nej sa nachádzal kód „CameraAstrotimelapseSettingController“.

Časozberná astrofotografia bude pravdepodobne fungovať nasledovne – smartfón nasníma niekoľko snímok v pevne stanovených intervaloch a následne ich spojí dokopy pomocou softvéru.

Funkcia by mala byť sprístupnená vo verzii v8.2.3 aplikácie Google Fotoaparát, ktorá zatiaľ nie je dostupná (najnovšia verzia je momentálne v8.2.204). To, kedy sa tak stane, zatiaľ nie je známe. Očakáva sa však, že by to mohlo byť už budúci týždeň.

 

Podobnú funkciu má aj iný smartfón

Pixely nebudú prvé smartfóny, ktoré budú disponovať takouto funkciou. Podobnú funkciu má aj zariadenie Realme 8 Pro, ktorého výsledné video si môžete pozrieť vyššie. Google teda nevymyslel nič prevratné, ale vďaka svojmu magickému softvéru, ktorý aj z lacných snímačov vyťaží maximum, možno Realme porazí v kvalite.

Náš tip
Uniknutý dizajn Google Pixel 6 naznačuje radikálne zmeny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+