MojAndroid

Po spustení predaja smartfónu Google Pixel 6 sa veľa zákazníkov sťažovalo na množstvo nedostatkov, ktoré americký gigant neskôr opravil pomocou aktualizácií. Pred nedávnom spoločnosť na trh priniesla aj novšiu verziu Pixel 7 a Pixel 7 Pro. Podľa informácií z portálu AndroidAuthority sa už niekoľko zákazníkov sťažovalo na problémy s overovaním platieb.

Aký problém zaznamenali používatelia smartfónu Google Pixel 7?

Pri nakupovaní a platení pomocou smartfónu je vždy potrebné zariadenie odomknúť. Niekoľko zákazníkov sa však sťažovalo, že sa pri platení s použitím odomykania pomocou tváre transakcie nevykonajú. Na niektorých smartfónoch je potvrdzovanie pomocou tváre automaticky zablokované, keďže vývojári nepokladajú tento spôsob odomykania za bezpečný. Istotou je overenie pomocou odtlačku prsta, ktoré je v dnešnej dobe na veľmi vysokej úrovni.

Google Pixel 6 Pro vs Pixel 7
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Staršie modely smartfónov zo série Pixel, ako napríklad Pixel 4 používali na rozpoznávanie tvárí odlišnú 3D metódu, ktorá je o niečo bezpečnejšia. Nedávno predstavená novinka sa však spolieha len na kvalitu prednej kamery, ktorá nemusí byť vždy 100-percentne presná. Aj takýmto spôsobom sa možno spoločnosť snaží chrániť používateľov smartfónov a stále necháva potvrdzovanie platieb na odtlačku prsta a na hesle zamknutej obrazovky.

Hlavným dôvodom, kvôli ktorému sa zákazníci sťažujú je, že aplikácia pri vytvorení platby nepožiada o potvrdenie pomocou odtlačku prsta. Transakcia sa automaticky zamietne a až po tom sa zobrazí možnosť potvrdenia pomocou odtlačku prsta alebo prístupového hesla.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: SamMobile.com

Niektorí používatelia pri zaznamenaní podobných problémov odporúčajú vypnúť odomykanie pomocou tváre. Takýmto dočasným riešením je možné zabrániť automatickému blokovaniu platieb. Podľa informácií zo zdroja sa americká spoločnosť ešte nezačala venovať novo vzniknutým komplikáciám, no očakáva sa skorý príchod aktualizácie s potrebnými opravami.

Náš tip
Smart Roadshow 2022: Najbližšia zastávka Banská Bystrica. Registrácia je spustená!

19.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+