MojAndroid

Google v minulom roku predstavil výnimočnú sériu Pixel 6, ktorá na seba upútala veľa pozornosti. Veľa pozitívnej – nový dizajn, lepšie snímače, nový procesor, ale aj negatívnej – nové chyby, závažné hardvérové problémy a podobne. Google medzitým však určite pracuje na novej generácii Pixel 7 a nám sa už podarilo dostať sa k prvým informáciám. Správu prináša portál PhoneArena.

Pixel 7 s novým procesorom Tensor posunie fotoaparáty na nový level

Už tohtoročný Tensor procesor priniesol parádne nové funkcie – vyšší výkon strojového učenia, nové AI funkcie pre fotoaparáty, ale aj pre systém. Nasledovník tohto procesora (Tensor 2.0?) prinesie minimálne výkonnejší a lepší ISP (Image Signal Processor). Ide o časť procesora, ktorá sa stará o spracovanie informácií z fotoaparátov.

Tieto informácie tak trochu prezrádza status vrchného riaditeľa Googlu, Mike-a Coulter-a na Linkedine. V ňom uvádza: “Hľadám zamestnancov v San Diegu, kde sídlime. Ide o prácu na plný úväzok v oblasti dizajnu a overovania ISP pre fotoaparáty na všetkých úrovniach pre nový tím v San Diegu.”

Aj pokračovanie statusu je zaujímavé: “Ak máte záujem, napíšte mi rovno do správ. Toto je príležitosť stať sa súčasťou tímu, ktorý vám priniesol Google Tensor SoC pre Pixel 6.” Ešte jedna pikoška, ktorá sa týka San Diega – sídli tam aj veľká a slávna firma Qualcomm, ktorá vyrába procesory, ale aj ISP čipy do väčšiny mobilných telefónov. Čiže v podstate ide Google do boja s Qualcommom, čo sa týka získavania nových, ale aj skúsených talentov.

Recenzia Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Mimochodom, sám Coulter strávil štyri roky v Qualcomme na mieste viceprezidenta za inžinierstvo. Čiže, ak hľadáte kvalitných zamestnancov, najdôležitejšia je lokalita – aby ste boli tam, kde ich býva najviac.

Fanúšikovia Pixelov sa majú na čo tešiť

Nadchádzajúci Tensor čip už má interné označenie – Cloudripper. Je možné, že procesor bude ohlásený ešte skôr, než uvidíme Pixel 7. Ak by sa Googlu podarilo výrazne vylepšiť ISP čip, mohol by prekonať najsilnejšiu tohtoročnú konkurenciu míľovými krokmi.

Ak ste fanúšikmi Googlu, resp. Pixelov, tak toto sú pre vás dobré správy. Ostáva už len dúfať, že si to Google nepokazí a že ich zariadenia neprídu na trh plné bugov a chýb, ako to v minulosti bolo takmer s každou novou sériou Pixelov.

Náš tip
Google má na krku ďalšiu žalobu. Používateľov zavádzal pri sledovaní ich polohy
29.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+