MojAndroid

Od predstavenia smartfónov Google Pixel 6 a 6 Pro nás síce delia len dva dni, ale ich vlastnosti si už dnes môžete pozrieť v uniknutých komerčných reklamách. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Nové reklamy ukazujú hlavne AI funkcie

Pixely by mali byť predstavené 19. októbra a vďaka množstvu únikov už poznáme ich podobu a špecifikácie. Nové komerčné reklamy, ktoré zverejnil Twitter účet Snoopytech, teraz ukazujú pokrokové funkcie umelej inteligencie v týchto smartfónoch. Príkladom je funkcia Magic Eraser, ktorá vymaže zvolené postavy v pozadí fotografie.

Ďalšou je pokročilý prekladač Live Translate, ktorý má v momente presne  tlmočiť do cudzieho jazyky všetko, čo poviete. A to dokonca v offline režime. Google v reklamách zdôrazňuje aj nový bezpečnostný nástroj Security Hub, ktorý má byť súčasťou systému Android 12. O správny chod všetkých týchto funkcií sa má postarať nový čipset Tensor, ktorý je v reklamách taktiež prezentovaný.

Čo prinesú Google Pixel 6 a Pixel 6 pro?

Vďaka množstvu predošlých únikov už dnes poznáme väčšinu parametrov a vlastnosti očakávaných smartfónov Google Pixel 6 a 6 Pro . V prvom rade by mali priniesť už spomínaný 5 nm čipset Tensor, ktorý pre Google vyrába spoločnosť Samsung. Displeje noviniek by mali mať konečne dieru pre selfie fotoaparát a integrovaný snímač odtlačkov, ktorého absencia bola v predošlých generáciách často kritizovaná.

Google Pixel 6
Foto: Google.com

Zadný fotoaparát bude využívať 50-megapixelový snímač Samsung GN1 s optickou stabilizáciou a 12-megapixelový ultraširokouhlý snímač. V prípade Google Pixel 6 Pro by mal byť prítomný aj 48-megapixelový telefoto snímač s 4x optickým zoomom a OIS. Opäť by nemala chýbať vodeodolnosť IP68 a bezdrôtové nabíjanie.

Náš tip
Recenzia Xiaomi 11 Lite 5G NE: Tenký a ľahký sympaťák

 

17.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+