MojAndroid

Internet zaplavilo množstvo správ o tom, že novú generáciu smartfónov strednej triedy od Googlu neuvidíme. Vo vyhlásení pre AndroidPolice však Google uviedol, že Pixel 5a 5G bude predstavený neskôr v tomto roku. Stane sa tak približne v rovnakom čase, ako bol predstavený jeho predchodca – Pixel 4a.

Pixel 4a 5G

„Pixel 5a 5G nie je zrušený. Bude k dispozícii neskôr v tomto roku v USA a Japonsku a bude predstavený v podobnom čase, ako minuloročný model tejto série.“

Toto prehlásenie zároveň potvrdzuje, že Pixel 5a príde na rozdiel od minuloročného Pixel 4a s podporou 5G frekvencie. Minuloročný model mal byť predstavený na udalosti Google I / O, ktorá sa nakoniec neuskutočnila kvôli pandémii a jeho predstavenie tak bolo posunuté. To znamená, že vydanie Pixelu 5a sa taktiež posunie a nebude predstavený na tohtoročnej udalosti Google I / O, ako niektoré úniky predpokladali.

Pixel 5a 5G pravdepodobne na Slovensku nekúpite

Trochu znepokojujúca je aj časť prehlásenia, v ktorej sa uvádza, že nový model strednej triedy bude dostupný v USA a Japonsku. Google hovorí iba o týchto dvoch krajinách, ale nehovorí o Európe ani Indii. Je možné, že zariadenie sa bude predávať iba v týchto dvoch krajinách z dôvodu pretrvávajúceho globálneho nedostatku čipsetov.

Náš tip
Google opäť v problémoch: Nelegálne sledovanie Android smartfónov?
11.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+