MojAndroid

Google Pixel 5 vyšiel len nedávno a prví majitelia už objavili prvú hardvérovú vadu. Medzi displejom a rámom mali akúsi zvláštnu medzeru, ktorá ich znepokojovala. Na Reddite sa postupne zbierali tieto prípady a tak sa zistilo, že je to problém viacerých kusov. V minulom článku sme spomínali, že takáto medzera sa objavila aj jednej redakcii, ktorá dostala Pixel 5 na recenziu.

Používateľov to zhrozilo, predsalen, ani vy by ste nechceli objaviť takúto medzeru vo vašom zariadení, ktoré stálo viac než 600 €. Pixel 5 má taktiež oficiálnu vodoodolnosť IP68, podľa ktorej by mal vydržať vo vode v hĺbke 1,5 metra asi 30 minút. Vznikli obavy, či táto vodoodolnosť nebola narušená a rovnako tak vznikli obavy aj ohľadom odolnosti konštrukcie.

 

“Medzera medzi rámom a displejom je súčasťou dizajnu”

Android Central cituje Google, ktorý sa k tomuto problému vyjadril vo svojom komunitnom fóre:

“Mali sme príležitosť preskúmať zariadenia, ktoré nám zaslali zákazníci na reklamáciu a spolu s údajmi z kontroly kvality, môžme potvrdiť, že odchýlenie v priestore medzi konštrukciou a displejom je v súlade s dizajnom vášho Pixelu 5. Nemá však žiaden vplyv na vodoodolnosť ani na funkčnosť vášho zariadenia. Budeme aj naďalej individuálne spolupracovať so zákazníkmi na riešení ich obáv.”

Stále však netušíme, koľko zariadení môže byť touto chybou postihnutých. Podľa slov Googlu by to však nemalo predstavovať žiadne ohrozenie odolnosti konštrukcie vášho telefónu. Na YouTube sa tento týždeň objavilo video, ktoré ukazuje rozobratý Pixel 5 a skutočnosť, že medzera medzi rámom a displejom skutočne nemá vplyv na vodoodolnosť.

Náš tip
Pixel 5 fotoaparátmi neprekvapí, od DxOMark získal len priemerné skóre

6.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+