MojAndroid

Spoločnosť Google má okrem samotného operačného systému Android aj zariadenia, ktoré na ňom bežia. Každý rok je predstavená nová generácia, najnovšou je už tretia. Google Pixel 3 a 3 XL vsádzajú na kvalitný fotoaparát, čistý operačný systém Android a výbornú podporu zo strany výrobcu. Aktualizácie vždy dostanú ako prvé.

Slabšie predajné čísla

Najnovším Pixelom sa však v predajoch veľmi nedarí. Dôvodov môže byť niekoľko. Výbavou síce patria medzi tie najlepšie, no sú aj plné kontroverzných riešení. Pixel 3 XL disponuje veľkým výrezom v displeji, ktorý nevyzerá vôbec dobre. Taktiež celkový dizajn najnovších smartfónov od Googlu pôsobí dosť fádne. Aj napriek tomu, že kvalita spracovania je príkladná. Ďalším dôvodom, aby ste si Google Pixel nekúpili, je aj cena. Tieto smartfóny vždy patrili medzi tie najdrahšie a najnovšia generácia nie je žiadnou výnimkou.

Tieto smartfóny tiež sprevádzalo niekoľko problémov. Najväčším bol problém s manažmentom operačnej pamäte. Otvorené aplikácie sa na pozadí zatvárali, čo nebolo vôbec príjemné. Taktiež výdrž batérie (hlavne v prípade Pixelu 3) tiež nepatrí medzi silné stránky Pixelov.

Pomôžu nové Pixely strednej triedy?

Spoločnosť Google plánuje onedlho uviesť ďalšie zariadenia, ktoré budú patriť do rodiny Pixel. Avšak prvýkrát sa nebude jednať o smartfóny, ktoré budú atakovať tých najlepších. Či už cenovo alebo výkonovo. Lacnejšie Pixely 3A a 3A XL  budú pravdepodobne predstavené už 7. mája.

Ponúknu procesor strednej triedy od Qualcommu, avšak stále nevieme, o aký model sa bude jednať. Dizajnovo sa budú podobať na aktuálne Pixely. Chýbať by nemalo ani bezdrôtové nabíjanie či vodeodolnosť. Samozrejmosťou bude opäť príkladná podpora a časté aktualizácie. Najväčším prekvapením bude asi prítomnosť 3,5 mm jacku.

Čo myslíte? Pomôžu nové Pixely strednej triedy s nižšou cenou zvýšiť predaje?

Náš tip
RECENZIA Google Pixel 3: Vždy aktuálny Android

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+