MojAndroid

Pre smartfóny Google Pixel je systém Android optimalizovaný priamo jeho výrobcom a z toho dôvodu sú často porovnávané so zariadeniami Apple iPhone, ktoré využívajú konkurenčný iOS. Nové virálné video podľa portálu AndroidPolice porovnáva funkciu prevodu reči v oboch konkurenčných modeloch. Google Pixel 3 v ňom necháva Apple iPhone 11 ďaleko za sebou.

Apple iPhone 11 bol pomalší až o 6 sekúnd

Video zverejnil James Cham na svojom twitter účte. Google Pixel 3 vo videu preložil reč na text plynulo bez akéhokoľvek oneskorenia. Apple iPhone 11, ktorý využíva pre prevod vlastné softvérové riešenie v systéme iOS, bol pomalší aj napriek tomu, že má podstatne výkonnejší procesor. Pri výbere správnych slov váhal, nevhodné slová sa snažil opraviť a často sa odmlčal, aby po dlhšom oneskorení vychrlil reťazec slov. Na konci má až 6-sekundové oneskorenie za  smartfónom Google Pixel 3. Navyše v piatich bodoch textu išlo o chybný prevod reči na text.

Plynulý prevod reči na text využijú hlavne smart produkty do domácnosti

Netreba pripomínať, že keď je prevod okamžitý a presný, tak môže používateľ reagovať a  rýchlo opraviť alebo zmeniť celkové vyznenie textu. Napriek horšiemu hardvéru je integrovaný prevod reči na text v systéme Android podstatne vyspelejší než v konkurenčnom iOS. Takto môže aj pomalší Android smartfón uspieť oproti rýchlejšiemu iPhonu. Ešte viac je to dôležité pri IoT výrobkoch do domácnosti ako sú smart reproduktory Google Home alebo Amazon Echo s asistentom Alexa. Tam je to často jediná možnosť, ako ich plnohodnotne ovládať. Technológie na prevod reči na text sa začali objavovať už na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia, ale ešte pred 15 rokmi boli ich výsledky mizerné.

Náš tip
TOP Android aplikácie a hry týždňa | 22. týždeň 2020
1.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+