MojAndroid
Milan Menšík 10.október 2017

Telefonovania alebo smskovanie za volantom s telefónom v ruke je stále častým a nebezpečným neduhom šoférov. Spoločnosť Google chce so svojimi novými vlajkovými loďami Google Pixel 2 Pixel 2 XL proti nemu bojovať.

Napriek tomu, že väčšina dnešných áut je vybavená bluetooth handsfree systémom, veľa ľudí stále siaha po telefóne a telefonuje alebo smskuje s ním počas jazdy. Nová funkcia Googlu v nových Pixeloch automaticky, keď používateľ začne šoférovať, vypne upozornenia na hovory, sms a ďalšie správy. Stačí mať nainštalovaný Pixel Ambient Services určený pre Pixely a v nastaveniach v položke Driving zaškrtnúť Do not disturb (DND). A ako telefón pozná, že šoférujete? Využije k tomu pohybové senzory a bluetooth. Vďaka senzorom ako je gyroskop a ďalšie už dnes telefón dokáže pomerne presne rozoznať či stojíte, chodíte, bežíte, bicyklujete sa alebo idete autom. Vďaka bluetooth spozná spárovaný bluetooth systém auta. Vďaka kombinácii týchto vecí by mal taktiež rozoznať či skutočne šoférujete alebo ste len spolujazdec.

Verzia: 1.0.181470108
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.181470108
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena 

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

9komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Dalsi typicky clickbait nadpis. Fakt to mate zapotreby?

2

mna zaujalo tvrdenie, ze mobil rozpozna ci ho obsluhuje spolucestujuci alebo vodic. Nenapada ma vsak ziadne funkcne riesenie

3

k BT v aute má mobil väčšinou pripojený iba vodič, mňa skôr zaráža, prečo kopa ľudí bt v aute vôbec nepoužíva, namiesto toho mobil na uchu

4

Vitaz ankety o najzbytocnejsiu aplikaciu?

5

Nemyslím si to. Okrem iného táto aplikácia zobrazuje na "always on" obrazovke názov skladby hrajúcej v okolí.

6

No a? Ktory normálny človek toto bude používať?

7

Bol si prekvapený, ale nájdu sa aj tí normálni :D

8

Asi by som bol. Normálny človek nepotrebuje appku ktorá mu bude vypínať zvonenie. Normálny človek nevypisuje za volantom. A normálny človek nemá problém šoférovať a volať cez HF.

9

Easy... rovnako ako sa dá táto funkcia zapnúť, dá sa aj vypnúť. Tiež používam HF. Môžem cez neho volať, smsky sa mi zobrazia na displeji rádia.... chcel som hlavne poukázať v prvom príspevku, že táto aplikácia nemá na starosti len túto jednu funciu, ale aj iné, ktoré sú podľa mňa užitočné.

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+