MojAndroid

Telefonovania alebo smskovanie za volantom s telefónom v ruke je stále častým a nebezpečným neduhom šoférov. Spoločnosť Google chce so svojimi novými vlajkovými loďami Google Pixel 2 Pixel 2 XL proti nemu bojovať.

Napriek tomu, že väčšina dnešných áut je vybavená bluetooth handsfree systémom, veľa ľudí stále siaha po telefóne a telefonuje alebo smskuje s ním počas jazdy. Nová funkcia Googlu v nových Pixeloch automaticky, keď používateľ začne šoférovať, vypne upozornenia na hovory, sms a ďalšie správy. Stačí mať nainštalovaný Pixel Ambient Services určený pre Pixely a v nastaveniach v položke Driving zaškrtnúť Do not disturb (DND). A ako telefón pozná, že šoférujete? Využije k tomu pohybové senzory a bluetooth. Vďaka senzorom ako je gyroskop a ďalšie už dnes telefón dokáže pomerne presne rozoznať či stojíte, chodíte, bežíte, bicyklujete sa alebo idete autom. Vďaka bluetooth spozná spárovaný bluetooth systém auta. Vďaka kombinácii týchto vecí by mal taktiež rozoznať či skutočne šoférujete alebo ste len spolujazdec.

Verzia: 1.0.181470108
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.181470108
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena 

10.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+