MojAndroid

Písanie textových správ na smartfóne a šoférovanie jednoducho nie sú činnosti, ktoré je možné vykonávať súčasne bez vážnych rizík. Tento problém často postihuje vodičov najmä mladších vodičov, ktorí vo veľkom využívajú služby a sociálne siete, ako je Facebook Messenger, WhatsApp alebo aj zastarané SMS správy. Vodiči týmto spôsobom nielen, že ohrozujú seba a svoju posádku, ale aj ostatnú premávku. Práve na toto posolstvo chce upozorniť nové video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Písanie správ je skutočne nebezpečné a samozrejme aj zakázané. Vodiči, ktorí vlastnia moderné smartfóny napríklad s Androidom môžu namiesto manuálneho písania používať napríklad súpravu hands-free a svoje správy nadiktovať hlasom, prípadne môže telefonovať či textovať spolujazdec.

Zdroj: youtube

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+