MojAndroid

S nástupom tabletov a smartfónov sa začalo vytrácať písanie poznámok či odkazov rukou. Na jednej strane sa tomu nemôžeme čudovať. Nosiť so sebou pero a papier sa nám v digitálnom prostredí akosi zunovalo. Je jednoduchšie všetko si značiť do smartfónu. Samsung sa však na vec pozrel z iného pohľadu. Pero máte neustále so sebou, rovnako aj plochu na písanie.

Zariadenie, o ktorom je reč, je samozrejme Samsung Galaxy Note8. Jeho prednosťou je okrem iného to, že v jeho útrobách je priestor na digitálne pero S Pen. Pomocou neho môžete písať poznámky do svojho Note8. Prečo by ste mali byť z toho nadšení? Nuž, vedci zisitli hneď niekoľko zaujímavostí ohľadom písania poznámok (alebo hocičoho iného) rukou. Tak napríklad, cibrí sa nám jemná motorika, takže sa naše prsty a ich pohyby stávajú precíznejšími. Počas písania rukou sa nám v mozgu tiež vytvárajú nervové spojenia, ktoré pôsobia na jednoduchší proces učenia sa. Blahodárne to vplýva na študentov. Pri písaní poznámok rukou sa totiž v priemere lepšie a rýchlejšie učia.

Písanie rukou dokonca formuje aj našu osobnosť, veľa o nás napovie to, či píšeme tlačeným alebo písaným písmom. Pohyby ceruzky po papieri dokonca podnecuje kreativitu.

Samsung prišiel už v roku 2011 so smartfónom Samsung Galaxy Note, ktorý obsahoval elektronické pero S Pen. Pre plnohodnotnejšie písanie mal Note aj väčší displej, ako priemerný zvyšok trhu. Od tej doby juhokórejský výrobca na Note pracoval a vylepšoval jeho podoby, ako aj funkcie pera S Pen. Tento rok predstavil svoju zatiaľ najnovšiu generáciu smartfónu s perom Samsung Galaxy Note 8 s pokročilými možnosťami. Pomocou S Pen môžete písať na zamknutej obrazovke, môžete tvoriť animované texty, kresby a obrázky zdieľať vo formáte GIF (AGIF), tvoriť veľavravné príbehy a podobne. Správy písané rukou dorazia k adresátovi s ešte väčšou emóciou :)

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+