MojAndroid

Mp3 prehrávače vytlačili zo scény smartfóny, ktoré sa stali našimi každodennými spoločníkmi.  No pre audiofilov slovo mp3-prehrávač nie je zastaralé – a dokonca im z času na čas vyjdú v ústrety niektorí poprední výrobcovia. Po Sony ZX2 prichádza aj spoločnosť Pioneer so svojou novinkou XDP-100R, ktorú uviedlo ešte na IFA v Berlíne.

Toto zariadenie s vysokým rozlíšením má hranaté tvary a hliníkové telo. “Je tu pre tých, ktorí cítia, že smartfóny neposkytujú uspokojivú zvukovú kvalitu,” povedal hovorca spoločnosti Pioneer pre The Wall Street Journal. Zariadenie beží na OS Android a podporuje celú škálu formátov vrátane ALAC, DSD audio do 11,2 MHz, bezstratové FLAC a pod. Kvalitu digitálneho šumu majú vylepšiť dve samostatné dosky s plošnými spojmi, teda jedna je zvlášť pre procesor a druhá pre audio komponenty. Dobrou správou je i podpora známych streamingových Android appiek.

Pioneer-XDP-100R

Pioneer XDP-100R sa ovláda pomocou displeja s uhlopriečkou 4,7 palca a rozlíšením 720p. Vnútorná pamäť má kapacitu 32 GB, no poteší možnosť rozšírenia o dve microSD karty do 128 GB. Batéria vydrží na jedno nabitie 10 hodín prehrávania. Ako ochrana tohto zariadenia slúžia malé “nárazníky”, ktoré sa dajú odobrať. Vyzerajú ako mini rukoväť a nožičky a celé zariadenia robia trochu objemnejším – i keď je pravda, že už samo o sebe má robustnejšie rozmery.

Zariadenie bude dostupné koncom novembra v Japonsku, o uvedení na iných trhoch reč nebola. Poslednou informáciou je cena – má sa pohybovať na úrovni 700 dolárov, čo rozhodne nie je málo, no musíme uznať, že je to menej, ako spomínané Sony za 1119 dolárov…

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+