MojAndroid

Sociálna sieť Pinterest dnes všetkých prekvapila a predstavila novú službu s názvom Lens. Tá je akýmsi Shazamom na veci. Ide o nástroj, ktorý na základe fotografie dokáže rozpoznať, o aký predmet ide a ponúkne vám zoznam podobných predmetov na Pintereste. Či už ide o oblečenie, nábytok, šperky alebo hocičo iné.

Pri predstavení služby Lens uviedol Evan Shar, spoluzakladateľ Pinterestu, niekoľko príkladov, ako tento nástroj funguje. Zaujímavým bol napríklad chlapec, ktorý zamieril svoj smartfón na nočnú oblohu a Lens mu v smartfóne ukázal niekoľko ďalších fotografií nočnej oblohy, ktoré boli akokoľvek previazané s témou noci a hviezd. Ľudia týmto spôsobom môžu vyhľadávať veci, ktoré nepoznajú alebo sa o nich chcú dozvedieť viac. Lens využíva technológiu, ktorú Pinterest predstavil ešte v roku 2015.

pinterst-lens-gif

Náš tip
Pinterest kúpil populárnu klávesnicu Fleksy. Dôvod je neznámy

Pinterest bude podobné príspevky zobrazovať nielen po vyhľadaní cez Lens, ale aj ako súčasť každého príspevku vo vašom feede. Súčasťou každého príspevku bude malý piktogram v pravom dolnom rohu, ktorý vám zobrazí podobné predmety. Novinka je od dnes dostupná v USA a o niekoľko dní by mala doraziť aj do našich končín.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Pinterest

9.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+