MojAndroid

Poznáte slovnú hru Piknik Slovo? Je zameraná najmä na preskúšanie vašej slovnej zásoby a tiež na skladanie slov z jednotlivých, určených písmen. Pri prvých úrovniach môže ísť o pomerne jednoduchú záležitosť, no postupne úrovne a náročnosť stúpajú a vy si nemusíte vedieť rady s vašimi písmenami. Práve preto prinášame niekoľko tipov, ako sa z tejto neľahkej situácie dostať.

Náš tip
TOP Android hry týždňa | 49. týždeň 2017

Piknik Slovo: Pre začiatočníkov

Slovná hra Piknik Slovo je zameraná najmä na slovnú zásobu a kombinatoriku. Napriek tomu skôr, či neskôr každý hráč narazí na kombináciu, s ktorou si jednoducho nebude vedieť poradiť na prvý a možno ani na druhý pohľad. Stačí sa však poobzerať v samotnom prostredí hry a nájdete hneď tri možnosti nápovedy či pomôcky.

Prvou možnosťou je zdieľanie vašej aktuálnej kombinácie písmen na sociálne siete Facebook či Twitter. V tomto prípade platí staré, známe “viac hláv – viac rozumu” a vaši známy vám môžu priamo, ale aj jednoduchým zdieľaním pomôcť vyhľadať to správne slovo. Ďalšou možnosťou je premiešanie písmen zadarmo. Táto možnosť je, podobne ako zdieľanie, k dispozícii v každom kole. Hra premieša písmená (písmená sa nemenia), no môžu sa zmeniť výsledné slová a tak slovo, ktoré vám pred tým do tajničky nesedelo, vám po premiešaní môže dokonale zapadnúť.

Poslednou a asi najmenej preferovanou možnosťou je využitie nápovedy v podobe odhalenia jedného písmena v rámci hľadaného slova. Často vám odhalenie pozície jedného písmena pomôže k celkovému hádaniu, za túto formu pomoci sa však platí hernými mincami. Tých je málo a získavate ich pomaly a pracne. Za jedno písmenko sa platí 70 herných mincí. Herné mince si pochopiteľne, môžete zakúpiť aj reálnymi peniazmi prostredníctvom “in-app” nákupu v aplikácii.

Praktické a rýchle?

Ďalšou formou vyhľadania slova je jeho vyhľadávanie na webe. Skúste si otvoriť stránky z množstvom textu (ako napríklad recenzie na mojandroid.sk :)) a pomocou voľby Ctrl+F či alternatívneho menu označeného troma bodkami na mobilnej verzii nájdite vhodnú kombináciu. Nemusíte zadať celé slovo, skúste napríklad dva znaky zo štyroch. Vo výsledkoch vyhľadávania sa však môže objaviť práve slovo, ktoré hľadáte.

Nespoliehajte sa však na rovnaké číslo úrovne. Dvaja rôzny hráči môžu mať kombinácie písmen a slov dávkované iným spôsobom a tak sa vaša päťdesiata druhá úroveň môže naozaj celkovo líšiť od číselne rovnakej úrovne na smartfóne vašich kamarátov.

Piknik Slovo: Správne odpovede?

Pamätáte si na “cheaty” alebo špeciálne kódy, ktorými ste mohli ovplyvniť dianie v niektorých hrách? Čosi podobné už funguje aj na vybraných webových stránkach, kde si môžete nájsť už aj slovenské výsledky a tie správne slová z hry Piknik Slovo. POZOR! Po tejto možnosti však odporúčame siahať len skutočne zúfalým a bezradným hráčom. Úmyselné vyhľadávanie správnych odpovedí či reťazca písmen môže po čase omrzieť a originalita hry tak vyprchá.

Na nasledujúcom odkaze napríklad stačí zadať vašu kombináciu písmen v rámci hry Piknik Slovo a vaša odpoveď bude razom k dispozícii. Ide poväčšine o rozsiahle databázy od hráčov, ktorí si už danou úrovňou resp. rovnakou kombináciou písmen a slov prešli. Danú tematiku prinášajú aj slovenské YouTube videá! S touto voľbou však postupujte skutočne opatrne, keď ste už všetky iné možnosti vyskúšali.

Hra Piknik Slovo môže byť príjemným spestrením voľného času, pokiaľ sa reálne snažíte. Výsledný efekt je tak individuálny pri každom hráčovi. Nezabúdajte tiež na to, že hra je pravidelne aktualizovaná tvorcami a slová či kombinácie písmen sa môžu pravidelne obmieňať. Prajeme príjemnú zábavu!

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+