MojAndroid

Niet pochýb o tom, že spoločnosť Hipster Whale je známa svojou nesmierne populárnou arkádou Crossy Road. Vedeli ste však, že ide o tú istú spoločnosť, ktorá vyvinula aj Pac-Man 256 a Shooty Skies? Je možné si však položiť otázku, čo spoločnosť robila od vtedy, čo spustila v roku 2016 svoju Crossy Road na Google Play. Nuž, odpoveďou je Piffle, ich novinka.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Ako možno vidieť v upútavke, téma je ladená do roztomilej Kawaii brick-breaking hry. Cieľom hráča je zostreliť očíslované “tehly” pomocou rozkošných guľôčok Piffle. Hráč si môže vybrať, do akého smeru vystrelí guľôčky, čím môže strategicky namieriť svoje strely. Ovládanie smeru striel je tiež užitočným spôsobom na zozbieranie mnohých Piffles, ktoré sú roztrúsené okolo. Čím viac Piffle guličiek hráč získa, tým viac môže strieľať.

Nepekná taktika s mikrotransakciami

Gameplay je veľmi jednoduchý, ale ako je pri takýchto hrách (ktoré sa dajú hrať zdarma) známe, vždy ide o to, do akej miery je herný titul monetizovaný. Bohužiaľ, mikrotransakcie v aplikácii skutočne dosahujú čiastku niekedy až 99.99 dolárov za položku. Tieto mikrotransakcie sú zvyčajne potrebné na balíček mincí – mince sa používajú na vytváranie nových Piffle guľôčok. Mikrotransakcie sa však hráčovi neodhalia až do 18. levelu, čo nie je veľmi pekná taktika – ak sa hráč do takejto úrovne dostal, zvyčajne je na hru už pekne “namotaný”.

Titul Piffle štúdia Hipster Whale je v podstate zábavná brick-breaking hra. Rozkošná téma určite zaujme široké spektrum herného publika, pretože bola navrhnutá tak, aby hráčov skutočne pritiahla. Avšak nie veľmi príjemným faktom je odomknutie mikrotransakcií až v pokročilom leveli hry. Rovnako ako väčšina free-to-play hier sa všetko začína veľmi jednoducho, ale obtiažnosť časom vzrastá až do bodu, keď hráč zisťuje, že hra je príliš ťažká (bez toho, aby si vybral “platenú pomoc”).

Verzia: 1.005.10408
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.005.10408
Aktuálna cena: Zdarma
17.10.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+