MojAndroid

Možno si ešte spomínate na Samsung Galaxy Beam, smartfón, v ktorom sa nachádzal zabudovaný malý projektor. Bol jedným z experimentov juhokórejského výrobcu, ktorý sa však, aspoň doteraz, vôbec neujal. Jednou z príčin môže byť aj problematické umiestnenie takéhoto projektora do malého tela smartfónu, hlavne v dnešnej dobe, keď sa výrobcovia predháňajú v skresávaní desatín milimetrov z hrúbky svojich zariadení. Spoločnosť Texas Instruments však prichádza s novým riešením, vďaka ktorému by si malé projektory mohli nájsť cestu do mobilných zariadení.

Náš tip
Samsung Galaxy Beam – Android s vlastným projektorom

Spomínaná spoločnosť totiž ohlásila nový, 0,3 palcový HD DLP Pico čipset, ktorého veľkosť si najlepšie reálne predstavíte pri pohľade na obrázok, kde je vyobrazený spolu s hrotom ceruzky. DLP čipy využívajú sústavu mikroskopicky malých zrkadielok, ktoré sa dokážu pohybovať nezávisle na sebe a odrážať červené, modré a zelené svetlo, čím vytvárajú výsledný obraz.

Texas Instruments HD DLP Pico

Tento malý projektor podľa údajov výrobcu zvláda HD rozlíšenie 1280 x 720 bodov s frekvenciou 120 Hz a vďaka svojim miniatúrnym rozmerom sa skvele hodí do smartfónov, tabletov, ale i ostatných zariadení, ako videokamery, notebooky či rôzne nositeľné zariadenia. Má sa vyznačovať dvojnásobne vyššou úrovňou jasu než jeho predchodcovia a zároveň aj menšou energetickou náročnosťou, údajne až o 50%. Za tieto prednosti vďačí progresívnej technológii IntelliBright.

Ak sa tento maličký projektor a jemu podobné riešenia ukážu ako praktické a použiteľné, je celkom možné, že smartfóny a tablety dostanú ďalšiu funkciu, ktorá rozšíri možnosti ich využitia.

Zdroj: gizmodo.com

27.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+