MojAndroid

Mnoho ľudí v dnešnej dobe má vo zvyku okamžite uverejňovať fotky z výletov či dovoleniek. Počasie ale nemusí priať vždy každému a farby fotografie, napríklad farby oblohy vtedy vôbec nepôsobia pekne. Nie len do takýchto situácií je určená aplikácia PICNIC od tvorcu ESTsoft Corp., ktorá vás fádnych farieb zbaví najrýchlejšie.

Rýchlo, no nie vždy presne

PICNIC je veľmi jednoduchá a prehľadná aplikácia, ktorej používanie si po čase určite obľúbite. Na úvodnej obrazovke vás privíta ukážková fotografia a prezentácia filtrov. Fotografiu na upravenie môžete odfotiť priamo v aplikácii, alebo vybrať z galérie. Okrem iného je k dispozícii aj ponuka nastavení.

Ak sa rozhodnete fotiť priamo v aplikácií, dostanete sa do príjemného prostredia fotoaparátu. Obklopí vás nemalá ponuka možností na úpravu formátu, využiť možno aj mriežku, či blesk. Najdôležitejší je ale výber filtrov priamo pred odfotením. Na dennom svetle tak môžete akoby zázrakom odfotiť (do istej miery umelý) “večerný záber”.

Pokiaľ sa rozhodnete vybrať záber z vašej galérie, budete už dopredu upozornený, aby vybraný záber obsahoval nejakú tú oblohu. Je to hlavne preto, lebo aplikácia dokáže veľmi presne rozoznať oblohu a robiť s ňou zázraky. Ponuka filtrov je zhodná s tou pri priamom fotení.

To, do akej miery filter upraví fotku, je možné pri niektorých aj regulovať, pri iných môžete zase odstrániť oblaky. Nie každý filter sa hodí na každú fotku. Niekedy môže byť výsledok preexponovaný, alebo príliš kontrastný. No ak nájdete ten správny, vo výsledku dostávate očarujúci záber. Posúďte sami, čo všetko dokážete s PICNICOM.

PICNIC: Jednoduchší a rýchlejší Photoshop

Táto aplikácia je vhodná pre každého, kto rád fotky nejakým spôsobom upravuje, prípadne ich dáva na Instagram. Inteligentné rozoznanie oblohy nenájdete len tak v hociktorej inej aplikácií, preto neváhajte použiť widget nižšie a vyskúšajte si to na vlastných fotkách.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
NÁVOD | Ako fotiť nočnú oblohu pomocou smartfónu
Náš tip
Google Fotky prinášajú vylepšené možnosti úprav a nové filtre
21.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+