MojAndroid

Ak používate beta verziu Google+, pravdepodobne ste už postrehli, že vaše fotografie a videá zdieľané cez novú sociálnu sieť od Googlu sa nahrávajú do vašich Picasa albumov. Práve kvôli tomuto Google zmenil svoje dátové plány pre Picasu, a umožnil používateľom G+ nahrávať neobmedzené množstvo fotografií a videí. Teda takmer neobmedzené – je v tom jeden háčik. Doteraz ste mali zdarmo 1 GB úložného priestoru, ale s Google Plus sa žiadne z fotografií menšie ako 2048×2048 pixelov a videá kratšie ako 15 minút, nezapočítavajú do veľkosti vyčerpaného priestoru. Našťastie sú všetky fotografie, ktoré uploadujete cez Android aplikáciu Google + automaticky zmenšené, takže sa zmestia pod spomenutý limit.

Je tu potešujúca správa aj pre tých, ktorým sa nepodarilo zohnať pozvánku do Google+ beta, resp. pre tých, ktorí nemajú záujem o novú sociálnu sieť, a zostávajú verní Facebooku či Twitteru. Aj vy máte teraz na Picase neobmedzený priestor, avšak za trošku iných podmienok. Do využitého miesta sa nezarátavajú fotografie menšie ako 800×800. Videá majú rovnaký limit ako pri použití Google+, 15 minút.

Okrem už spomenutého je tu ďalšie zaujímavé prepojenie medzi Google+ a Picasou – označovanie tvárí alias photo-tagging. Funguje to podobne ako na Facebooku, ak ste už túto funkciu používali vo svojich Picasa albumoch, všetky vaše doterajšie označenia si so sebou zoberiete aj no Google+.

Vyzerá to tak, že Google sa snaží aj takto prilákať ľudí do svojej novej sociálnej siete. Už ste si Google+ vyskúšali? Čo si o novej sociálnej sieti myslíte?

Zdroje: Android Police, The Next Web

5.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+