MojAndroid

Ak radi a hlavne často zdieľate fotografie na najväčšiu sociálnu sieť Facebook, určite vás nebaví neustále prepínať medzi aplikáciami a ku každej fotografii pridávať popis. Manuálne vám trvá zdieľanie fotografie niekoľko minút, a ak chcete priamo z mobilu zdieľať napríklad fotografie z dovolenky, môže vám to trvať aj hodinu. Chris Banes patril taktiež k ľuďom, čo fotografie zdieľali manuálne, až si jeden deň povedal, že ho to už nebaví. V jeho hlave ožila myšlienka vlastnej aplikácie a výsledkom je Photup for Facebook.

Photup for Facebook je aplikácia, pomocou ktorej môžete vytvoriť, upraviť a rovno aj zdieľať fotografiu priamo na Facebook. Rovnako môžete fotografie vybrať z vašej galérie a zdieľať ich bez nutnosti otvárania samostatnej aplikácie. Photup for Facebook je vytvorený v holo-štýle, takže ide ruka s rukou s dizajnom Androidu 4.0 ICS, prípadne 4.1 JB. Aplikácie je veľmi prehľadná a jednoduchá, jediné, čo musíte na začiatku urobiť, je prihlásiť sa cez ňu na vaše Facebook konto. Všetko ostatné je už len otázka niekoľkých dotykov a pár desiatok sekúnd. Ak pridávate často fotografie na Facebook priamo z mobilu, túto aplikáciu si určite zamilujete.

  

Po prihlásení sa do vášho Facebook konta vám aplikácia zobrazí domácu obrazovku. Tu nájdete všetky fotografie, ktoré ste nasnímali vašim Android zariadením, dole si môžete vybrať aj album s fotografiami a na ľavo hore nájdete tmavý štvorček s logom fotoaparátu. Pomocou tohto štvorčeka môžete priamo v aplikácii nasnímať fotografiu. Po odfotení fotografie sa daná fotka zobrazí medzi ostatnými a vy si už len vyberiete, ktoré fotografie chcete zdieľať. Ak ich je viac, stlačte na každej vybranej fotografii zelenú “fajku” v pravom hornom rohu. Následne môžete fotografie upraviť. Ku každej fotke môžete pridať popis a miesto, dostupných je aj niekoľko efektov, orezanie a otočenie fotografie. Keď všetky fotografie upravíte, vráťte sa na domácu obrazovku aplikácie a stlačte ikonu papierového lietadielka vpravo hore (ktorá by mala blikať).

    

Aplikácia vám ukáže obrazovku s nastaveniami pre zdieľanie. Tu si môžete vybrať, či chcete zdieľať fotografie do niektorého z vašich albumov, do niektorej zo skupín, ku niektorej z udalostí alebo priamo na nástenku. K všetkým vybraným fotografiám môžete pridať aj spoločné miesto a nakoniec zvolíte aj kvalitu, v ktorej sa majú fotografie zdieľať. Po skončení nastavení stlačte znova ikonu s papierovým lietadielkom a hotovo. Fotografie nájdete v albume, kde ste ich dali zdieľať.

  

V nastaveniach aplikácie, ktoré otvoríte troma bodkami vpravo hore na domácej obrazovke, si môžete nastaviť aj automatické zdieľanie všetkých fotografií, ktoré odfotíte. Dostupné sú aj nastavenia pre predvolený album, efekt a kvalitu.

  

Aplikácia Photup for Facebook je výborným pomocníkom pre každého, kto rád zdieľa fotografie na Facebook. Vďaka peknému prostrediu a jednoduchému postupu pri zdieľaní sa stane zdieľanie fotografií zábavou. Táto aplikácia je úplne bezplatná a do svojho Android zariadenia si ju môže stiahnuť každý. Odkaz na Google Play nájdete nižšie.

25.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+