MojAndroid

Ste vlastníkom väčšieho pozemku alebo pracujete na stavbe a radi by ste si zachytili fotku, ktorá disponuje aj presnými informáciami o polohe? Práve na to slúži šikovná, funkčná a jednoduchá aplikácia s názvom Photo GPS Cam.

Verzia: 3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0
Aktuálna cena: Zdarma

V jednoduchosti je krása

Po zapnutí vám aplikácia ihneď poskytne možnosť zachytiť fotografiu za pomoci predvolenej aplikácie fotoaparátu. Po zachytení a schválení aplikáciou vám Photo GPS Cam spolu s fotkou ukáže aj jej presné geografické súradnice, a tak už nikdy nezabudnete, kde sa daný objekt / časť stavby, poprípade vedenia alebo potrubia nachádza. Photo GPS Cam si nájde uplatnenie najmä u inžinierov v práci.

Okrem údajov o polohe sa na fotografii nachádza aj čas a dátum vyhotovenia obrázku. Po kliknutí na tri bodky v ľavom hornom rohu máte možnosť obrázok okamžite zdieľať alebo si ho môžete uložiť do vášho zariadenia. Pre čo najpresnejšie údaje o polohe odporúčame zapnúť GPS do režimu “Vysoká presnosť”. Aplikácia je dostupná zdarma v Obchode Play a neobsahuje žiadne reklamy.

BONUS: Ako zistiť presnejšiu údaje o polohe na už vyhotovených snímkach?

Väčšina vstavaných aplikácií galérie po zobrazení informácií o fotografii okrem iného ponúkne aj zobrazenie polohy vyhotovenia fotografie, spolu s približnými geografickými údajmi (za predpokladu, že fotíte s povolenou “GPS značkou” v aplikácii fotoaparátu). Nuž, presnejší spôsob, ako robiť fotky s GPS súradnicami je použiť Photo GPS Cam, ktorá je na tento účel priam stvorená.

Používate podobnú appku? Pokiaľ áno, nezabudnite ju spomenúť dolu v diskusii!

Za skvelý návrh na článok ďakujeme nášmu čitateľovi Tiborovi.

29.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+