MojAndroid

Systém Android je už svojho vzniku známy svojim špecifickým multitaskingom. Mimo aplikácie, ktorú vo svojom Android smartfóne momentálne používate, v ňom bežia ďalšie nainštalované, predinštalované alebo systémové aplikácie, ktoré samostatne podľa potreby na pozadí spúšťajú napríklad potrebné stiahnutia dát z internetu.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 12. týždeň 2018

Aplikácia od člena známeho XDA developers

Okrem toho sa Android zariadenie automaticky pripája na dostupné Wi-Fi siete a robí aj ďalšiu činnosť, o ktorej majiteľ väčšinou ani netuší. Na to, aby mal používateľ pod kontrolou, čo sa v jeho telefóne alebo tablete počas dňa deje, slúžia rôzne monitorovacie aplikácie, ktoré sú bežne dostupné v obchode Google Play. Do tejto kategórie teraz pribudla ďalšia aplikácia s názvom Phone Usage Monitor, ktorá pochádza priamo od člena známeho XDA developers s prezývkou bartito.

Phone Usage Monitor je graficky jednoduchá a priehľadná aplikácia. Po spustení aplikácie jej musíte samozrejme povoliť sledovať používanie ďalších aplikácií. Aplikácia začne po spustení zaznamenávať procesy a to po dobu, akú si nastavíte (2-12 dní). Staršie záznamy sú automatický zmazané.

Prostredie sa delí na “Štatistiky využívania aplikácií” a “Udalosti v zariadení.” V prvom prípade vidíte podrobne časový údaj, ktorá aplikácia kedy “bežala.” V druhom prípade vidíte, kedy sa zmenila kapacita batérie, rozsvietil displej, odomklo zariadenie, kedy sa aplikácia pripojila k WiFii sieti, kedy sa aktualizovala a ďalšie informácie. Pokiaľ vám vadia reklamy v aplikácií, môžete si zakúpiť PRO verziu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
27.3.2018
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+