MojAndroid

Produktové portfólio operačného systému Android sa rozrastá o nové zariadenie. Nedajte sa ale pomýliť. Nejde totižto o ďalší smartfón, ale o profesionálny diktafón. Philips SpeechAir má byť prvým svojho druhu, ktorý ponúka pripojenie na WiFi, dotykový displej a fotoaparát.

csm_psp1000_philips-speechair-voice-recorder_07_dockingstation_fml_business_large_c724fe5012

Philips nové zariadenie navrhol najmä s ohľadom na nahrávanie zvuku a poznámok. Práve okolo neho sa točí väčšina jeho funkcií, ale aj konštrukčné vyhotovenie a ovládacie prvky. Okrem toho ale zastúpi aj funkcie fotoaparátu a kamery, či čítačky čiarových kódov používaných vo firmách. Čerešničkou na torte je potom natívne šifrovanie nahrávok v reálnom čase (AES, 256-bit), ktoré tak zostávajú v bezpečí uložené v zariadení aj v cloude.

csm_psp1000_philips-speechair-voice-recorder_04_antimicrobial-gorilla_fml_large_2a6aeddacf

Nahrané súbory je možné nechať preložiť do textu v digitálnej podobe pomocou automatického rozpoznávania reči, prípadne si predplatiť spoľahlivejšiu službu, ktorá vám vaše poznámky preloží. Vysokú kvalitu nahrávok zabezpečujú tri profesionálne mikrofóny, o komfort sa zas stará ergonomický prepínač pre spustenie nahrávania a 4-palcový displej, chránený odolným sklom Gorilla Glass s antimikrobiálnym povrchom. Hardvérové špecifikácie sú nasledovné: 1GB RAM a 16GB vnútornej pamäte. Cena nebola spoločnosťou zatiaľ odhalená.

Zdroj: businesswire

26.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+