MojAndroid

Spoločnosť TP Vision hlási predstavenie nového inteligentného televízora Philips OLED807. Ten sa vyznačuje nielen novým panelom s pomenovaním OLED-EX, ale aj vylepšeným obrazovým procesorom P5 s prvkami umelej inteligencie.

Nová Android TV Pihlips OLED807 je nabitá technológiami

Nový zobrazovací panel OLED-EX zabezpečí až o 30 percent vyšší svetelný výkon v porovnaní so štandardnou OLED obrazovkou. AI procesor P5 šiestej generácie spraví z TV “múdrejšieho” spoločníka. Vylepšená bola aj funkcia Ambient Intelligence v procesore P5. Tá spočíva v monitorovaní aktuálneho okolitého svetla v miestnosti.

V reálnom čase tak používateľ bude svedkom adaptácie jasu či farieb tak, aby bol kontrast pre SDR, respektíve HDR obsah vždy plne optimalizovaný. Potešia aj funkcie, ako napríklad Eye Care (Starostlivosť o zrak), Dark Detail Optimalization (Optimalizácie tmavých detailov) alebo Color Temperature Optimalization (Optimalizácia teploty farieb).

Počet inteligentných režimov obrazu sa zvyšuje z dvoch na sedem. Tento režim sa prepne napríklad vtedy, keď umelá inteligencia zistí, že sa prehráva film. Novinka aj naďalej ponúka širokú škálu formátov, ako Dolby Vision, HLG, HDR10, HDR10+ a nový IMAX Enhanced.

Philips OLED807 má univerzálne využitie. Vyhovie aj hráčom hier

Dizajn Philips OLED807 je extrémne tenký a zapasuje do azda každej obývačky. Rámčeky v okolí obrazovky sú takmer neviditeľné. Vonkajší rám je tvorený z prémiových kovových materiálov. Prémiovo vyzerá aj samotný diaľkový ovládač, ktorý má elegantný strieborný, metalizovaný povrch. Jeho tlačidlá sú disponujú podsvietením, takže nebude problém s ovládaním ani vo večerných hodinách.

Televízor bude vyhovovať aj hráčom konzolových hier. HDMI 2.1 zabezpečuje rýchlu a spoľahlivú konektivitu. Nájdeme sem podporu pre e-Arc, VRR pre 4K od 40 Hz do 120 Hz pri plnej šírke pásma 48 Gb/s, FreeSync Premium, G-SYNC a režimov Auto Game či Auto-Low-Latency.

Jedinečná technológia Philips TV proti vypáleniu obrazu využíva pokročilú funkciu detekcie loga. Tá monitoruje mriežku zón na presné rozpoznanie statického obsahu a postupne znižuje intenzitu jeho lokálneho svetelného výstupu. Ide o skvelú vymoženosť, ktorá predĺži dlhodobú životnosť tohto produktu.

Integrácia operačného systému Android TV a silných reproduktorov

Telka sa môže pochváliť vysoko kvalitným 2.1 zvukovým výstupom s výkonom až 70 W. Zostava pozostáva z trojice prstencových basových reproduktorov smerujúcich dozadu a ďalších štyroch meničov. Prepájanie sa medzi jednotlivými reproduktormi v izbe bude veľmi jednoduché vďaka vlastnej bezdrôtovej technológii DTS Play-Fi.

philips oled807
Zdroj: TP Vision

Operačným systémom sa stal Android TV vo verzii 11. Ponúkne elegantné a intuitívne rozhranie. Chýbať samozrejme nesmie ani obľúbený Google Asistent, ktorý na diaľkovom ovládači funguje prostredníctvom funkcie push to talk. Na svoje si prídu aj fanúšikovia smart asistenta Alexa.

55-palcový Philips 55OLED807/12 bude dostupný v júli 2022 s maloobchodnou cenou 1 599€.

65-palcový Philips 65OLED807/12 bude dostupný v auguste 2022 s maloobchodnou cenou 2 199€.

77-palcový Philips 77OLED807/12 bude dostupný v septembri 2022 s maloobchodnou cenou 3 999€.

Konkurencia pre Philips OLED807

Konkurenciou pre Philips OLED807 môže byť jej starší MiniLED súrodenec Philips 65PML9506, ktorého sme dokonca aj otestovali. Vyznačuje sa premakaným obrazom, skvelými funkciami a podobnou cenou za model so 65-palcovou uhlopriečkou.

Philips 65PML9506 obrazovka
Philips 65PML9506 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Sekciu s konkurenciou by sme uzavreli televízorom Sony Bravia OLED XR-65A83J. Táto Android TV však nemá pekné ambientné podsvietenie, avšak stále ponúkne pekný obraz typu OLED, skvelú konektivitu či zvýšenú obnovovaciu frekvenciu. Lepším pomerom ceny a výbavy sa však vyznačujú televízory značky Philips.

Sony XR-65A83J

28.1.2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+