MojAndroid

Segment osvetlenia domácnosti sa za posledné roky stal jedným z hlavných segmentov stále viac sa rozširujúceho sa odvetia smart domácnosti alebo inak Internet vecí (angl. Internet of Things, skratka IoT). Čoraz viac výrobcov osvetlenia ponúka viac a viac nových druhov smart žiaroviek, ktoré môžete ovládať aj pomocou vášho smartfónu. Signify, svetový líder v osvetlení, začal od dnešného dňa používať svoj nový názov Signify N.V. zmenou mena z Philips Lighting N.V.

Signify bude vo svojich produktoch aj naďalej používať značku Philips, ktorej sa ako značke osvetlenia na svete najviac dôveruje, v súlade s licenčnou dohodou so spoločnosťou Royal Philips. Spoločnosť očakáva, že sa zmena názvu prejaví vo všetkých krajinách, kde je aktívna, do začiatku roka 2019.

„Voľba nášho nového mena vychádza z faktu, že svetlo sa stalo inteligentným jazykom, ktorý spája a vyjadruje význam. Ide o jasné vyjadrenie našej strategickej vízie a cieľa odomknúť úžasný potenciál svetla pre jasnejšie životy a lepší svet.“

Eric Rondolat, CEO spoločnosti Signify

Spoločnosť bola založená v Holandsku v Eindhovene pod názvom Philips a viac ako 127 rokov prinášala inovácie v osvetlení spotrebiteľom aj firmám. V roku 2016 sa osamostatnila od značky Philips a stala sa samostatnou firmou, ktorá je uvedená na amsterdamskej burze Euronext. Tiež je spomenutá v správe AEX index z marca 2018. Signify je aktívny vo viac ako 70 krajinách a zamestnáva 32 000 ľudí na celom svete. Spoločnosť v roku 2017 dosiahla predaje vo výške 7 miliárd eur a investovala 354 miliónov do výskumu a vývoja.

„Ženie nás fakt, že svetlo je nevyhnutné. Keď ho budeme pripájať do sietí, softvéru a platforiem pre Internet vecí, otvoríme dvere do inteligentnejšieho sveta.“

Eric Rondolat, CEO spoločnosti Signify

18.5.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+