MojAndroid

Systém osvetlenia Philips Hue dostal nový prírastok do rodiny. Tentokrát nejde o ďalšiu lampu alebo žiarovku, ale o senzor, ktorý zautomatizuje zapínanie osvetlenia na miestach, kde je to potrebné najviac. Samozrejme, hovoríme o pohybovom senzore.

Novinka prichádza v kompaktnom balení a je poháňaná dvojicou AAA batérií. Pre fungovanie senzoru tak nie je potrebné žiadne dodatočné napájanie a kabeláž. Stačí umiestniť a začať používať. V aplikácii nastavíte, ktoré lampy alebo žiarovky sa po detegovaní pohybu majú zapnúť, alebo to, ako dlho po opustení priestoru ľuďmi majú ešte svietiť. Philips k funkciám senzoru pribalil aj pomalé stmievanie osvetlenia v prípade, že nezachytí žiadny pohyb. Samozrejmosťou je aj to, že senzor je aktívny až po zotmení, takže cez deň osvetlenie nebude zbytočne zapínať.

Nevýhodami je, že pohybový senzor dokáže zachytiť pohyb do vzdialenosti maximálne 5 metrov. A hoci môžete jeho dosah skrátiť, čo nemôžete, je nastavenie citlivosti pre pohyb, pri ktorom sa má senzor aktivovať.

Pohybový senzor Philips Hue sa bude predávať za 39,95 dolára a k jednej centrálnej jednotke Hue Bridge, ich bude možné pripojiť 12.

Zdroj: theverge

29.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+