MojAndroid

Philips Hue je jednou z najstarších platforiem inteligentného osvetlenia. Predaj žiaroviek Philips Hue bol spustený v roku 2012 a patrili medzi prvé inteligentné žiarovky. Rodina Philips Hue zahŕňa aj LED pásiky, lampy, ale i inteligentné príslušenstvo do domácnosti ako HDMI box, smart zásuvka, pohybové a rôzne senzory či vypínače a centra ovládania žiaroviek – Bridge.

  • V našom eshope nájdete množstvo zaujímavých zariadení, ktorými si rozšírite vašu smart domácnosť. Nakúpte u nás a vyhrajte jeden z desiatich smartfónov Samsung Galaxy A10.

Bridge je zariadenie, ktoré sa pripája k inteligentným žiarovkám Philips Hue a umožňuje ich ovládanie cez aplikáciu. Ak máte doma Bridge v1, tak sa pripravte na to, že jeho životný cyklus končí 30. apríla. Informoval o tom portál Gizmodo. To znamená, že vzdialené ovládanie v aplikácii Philips Hue už nebude možné. Stále bude možné ovládať žiarovky lokálne, teda ak ste pripojeni na domácej sieti, kde sú pripojené aj žiarovky.

Bridge v1 je okrúhly
Bridge v1 je okrúhly

Ak si nie ste istí či máte doma Bridge v1 alebo v2, tak rozdiel medzi nimi je výrazný. Kým Bridge v1 bol okrúhly, tak Bridge v2 je hranatý so zaoblenými tvarmi.

Philips Hue na svojm Twitteri potvrdilo ukončenie podpory pre Bridge v1. Koniec podpory online služieb odôvodňujú tým, že Bridge musí byť stále na najnovšej verzii aplikácie. Keďže táto platforma je už 8 rokov stará, finančne sa im neoplatí ju podporovať. Netreba zabudnúť, že 8 rokov pre spotrebiteľský produkt je celkom slušná podpora.

Ak ste používali Bridge v1, tak je vašou možnosťou zakúpiť si nový Bridge v2, ktorý by mal byť ešte dlho podporovaný. U nás ho kúpite bez problémov.

13.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Zapp Brannigan

    Bolo by zaujímavé vedieť koľko v1 je stále aktívnych. Ak málo ok, ale ak ich je stále dosť tak je to len kšeft. Finančne sa neoplatí podporovať nič po samotnom predaji ak sa za to neplatí pausalny poplatok ;)

+